Menu

Adobe Flash nebude možné stáhnout na Jelly Bean, nedostane certifikaci

Systém Android má již delší dobu konkurenční výhodu, když plně podporuje Adobe Flash, který využívá velké množství uživatelů mobilních přístrojů. Už s příchodem Ice Cream Sandwich však hrozilo, že by v nové verzi systému Android mohl být s Flashem problém, což se nakonec nenaplnilo a tento doplněk funguje na ICS zcela bez problémů. Společnost Adobe však již dříve oznámila, že vývoj Flashe již na androidí platformu zastaví a delší dobu vydává jen bezpečnostní záplaty. Autoři doplňku se také nechávají slyšet, že nový systém Jelly Bean oficiální podporu nedostane, neboť pro certifikaci je nutné otestovat spoustu zařízení a na to již společnost prostředky nevynaloží. Stejně tak předesílá, že používání Adobe Flash na přístrojích s Jelly Bean může způsobovat problémy a bude se snažit znemožnit stažení doplňku z Google Play.

Dá se předpokládat, že se uživatelé systému Jelly Bean stejně Flashe dočkají, nebude to však nejspíše oficiální cestou (zdravíme forum xda-developers).

zdroj: digitaltrends.com

 

Komentáře

chal

chal

2.7.2012 8:21

Je to dobře… alespoň se vícero web vyvojařu zaměří na modernější technologie…

jomi

jomi

2.7.2012 8:28

mi flash na JB jede v nativním prohlížeči… radši si zálohuju apkčko :-D

pas

pas

2.7.2012 8:32

Szejne neznam nikoho, kdo by pro mobilni verzi webu pouzival Flash. Kdyz Flash, tak jako AIR aplikace.

William

William

2.7.2012 8:46

Driv sem se smal Applu ze nebude mit flash. Ted sem rad ze nebude ani na Androidu. Doba postoupila a jak jinak donutit programatory aby sli s dobou.

uni

uni

2.7.2012 9:07

Heh, antiovce se rády strefují do ovcí, že se snaží z “nevýhod” udělat “výhodu” a co nevidím u Android uživatelů…?:-D Nejednou plno lidí nepotřebuje UMS, Flash….

Michal

Michal

2.7.2012 9:53

Pako Uni se zase ozvalo.Opět se ukázalo, že zarytí Applisté mají všichni stejnou charakterovou vadu. Mně to například vadí, spousta přímých přenosů nemůžu na hlopupém iPadu sledovat, prostě to neumí, nepřehraje, nepodporuje. Musel jsem vzít za vděk telefonem s androidem, který tohle všechno umí a Applisté jen čumí. Až flash opustí všechny weby, pak to potřeba nebude, takhle na tom budem stejně blbě, jako ti s iOs.

Pascalwb

Pascalwb

2.7.2012 10:11

vsak stale ho podporuje, len nie cez market, tak kde je lroblem

uni

uni

2.7.2012 11:26

Michal: Tak jo, mám si tedy z toho vzít, že Android je stejně blbý jako iOS, sakra, zrovna tyhle dva systémy používám, to jsi mě moc nepotěšil:-)

Pascalwb: Tak pro naprostou majoritu uživatelů je Google Play hlavní distribuční kanál aplikací, jen opravdu procenta umí nebo jsou ochotni používat jiné kanály, zvláště ve spojení se škodlivými kódy (aplikacemi), kterých je na Androidu hodně (a bohužel i na Play), takže obecně lze říci, že instalace mimo Play zvyšuje riziko. A vůbec bych se nedivil, kdy zrovna falešnými Flash addony se hemžil net.

Kazan

Kazan

2.7.2012 12:16

android sem si vybral hlavne kvuli FLASHI pokud uz nepujde nejak rozjet napr na opere nebo delphinovi tak je pro me android mrtvej stejne jako ios

robert+

robert+

2.7.2012 13:02

konecne!! prec s nim raz a na vzdy. rana po nom sa zahoji rychle..

Mira

Mira

2.7.2012 14:22

Tablet bez Adobe Flash pro me straci uplne vyznam. Pokud si nebudu moct prehrat na netu videa tak to uz ani nepotrebuji tablet a radeji budu u pc jako trotl! At s tim jdou do prdele, jak tedy to do budoucna bude z prehravani videa na netu? kdyz Adobe Flash tak moc nechcete?!

Shark.jd

Jan Dolejšexternista 13

2.7.2012 14:30

Mira
Standard HTML5 například.

Mira

Mira

2.7.2012 14:51

Jan Dolejš: A to uz je na ICS a Jelly Bean uz dostupne jo?

Shark.jd

Jan Dolejšexternista 13

2.7.2012 14:55

Mira
Ano, měl by to být standard, který podporují webové prohlížeče. Zatím to však není tak použitelné jako Adobe Flash, to by se však mohlo zlepšit, když jde Flash do ústraní.
http://mobilehtml5.org/

Yamato

Yamato

2.7.2012 15:06

HTML5 je těžko standard, když se standardně nepoužívá. Může se to nelíbit, může se na to nadávat, ale standardem stále ještě je Flash.

uni

uni

2.7.2012 15:14

Yamato: He? Jak může být Flash standard, když jej výrobci jako Google, MS, Apple,…. nechtějí?

Yamato

Yamato

2.7.2012 15:21

Protože kam kouknu, tam je. Vyjjímek ja zatím docela málo. Třeba už se mu standard neříká, ale v praxi jím stále je.

JirkaH

JirkaH

2.7.2012 15:36

Neskutecne tupost!!! Co je mi do nejakeho HTML5, kdyz naprosta vetsina webu jede na flashi.

Adobe: FUCK YOU!

JirkaH

JirkaH

2.7.2012 15:41

btw k tomu html5, to je taky velka legrace. treba takovy tag video znamena jedine: toho je video. Kodek si muze pouzit kdo chce jaky chce. Uzasne!

Stepaan

Stepaan

3.7.2012 7:35

Hehe. Vzhledem k tomu, že nám Toshiba znovu posunula vydání ICS pro THRIVE a to tentokrát někam na podzim, nemusím se vůbec bát, že na tabletu ztratím Flash. Pokud kdy vydají JB, web už tou dobou bude třeba vážně bez Flashe.

roman

roman

3.7.2012 12:49

Html5 se dnes používá hodně, i ms explorer se to dá naučit. Není tedy jediný důvod flash používat a kdo ho používá, tak by měl udělat fall back pro Html5 bez flash. Pokud to nedělá, tak ať vůbec weby nedělá a začne se živit něčím, co opravdu ovládá. Špatně napsana flash aplikace dokáže vytížít x86 na sto procent, nedivím se, že to na arm nikdo nechce ani vidět. Doba už je jinde a kdo dnes píše html3 object a cpe flash tam, kde stačí pár řádků javascriptu, ať radši skončí.

Neel

Neel

19.7.2012 15:58

Nechápu, proč pořád někdo řeší FLASH? Flash je bastl, který vytěžuje procesor a žere paměť! No a na web už vůbec FLASH nepatří, říkám to snad cca 10 let a konečně na to začínají všichni taky přicházet :-D Za cca 10ti letou praxi, co dělám weby, jsem flash nepoužil. Není totiž pro uživatele nic horšího, než když uvidí okno a v něm LOADING…. a čekají půl hodiny, než se jim to načte. Zlaté HTML(5) a CSS3, těm zatím patří budoucnost!

RSS (komentáře k článku)