8GB verze Nexusu 7 je vyprodaná a pravděpodobně se už nevrátí

nexus7_vyprodano

Ještě donedávna byl Nexus 7 s 8 GB interní paměti za 199 dolarů (cca 3800 Kč) v Obchodě Play indikován jako vyprodaný s dostupností „brzy“. Teď se spekuluje o tom, že se už znovu neobjeví, protože Google nahradí 8GB verzi 16GB variantou, kterou bude prodávat za stejnou cenu.

Očekává se, že Google v pondělí 29. října v New Yorku oznámí zásadní novinky, mezi kterými bude i Nexus 7 se 32 GB interního úložiště, jež by měl stát stejně, jako nyní 16GB model (tedy 249 dolarů, tj. 4 800 Kč), jehož zlevnění je logickým krokem.

Nexus 7 s necelými šesti gigabajty uživatelsky dostupné paměti byl zjevně pro mnoho zákazníků nedostačující – k zaplnění této kapacity stačilo stáhnout několik her optimalizovaných pro Tegru 3, nebo videa v kvalitě HD. Pak se ukázal zásadní nedostatek prvního tabletu s nálepkou Nexus: nemožnost rozšíření úložníého prostoru paměťovými kartami.

Po včerejším oznámení iPadu Mini můžeme doufat, že Google má na pondělí připravena v rukávu i další esa, a nepředvede se jen větší pamětí. Přeci jen konkurence v tomto segmentu trhu se poměrně značně vyostřuje. Očekávali bychom představení modelu s 3G konektivitou, rychlou aktualizaci všech dosavadních Nexusů na Android 4.2, případně variantu s desetipalcovou úhlopříčkou displeje.

Zdroje: Phandroid, Android Headlines, Droid Life a Android Police.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

Karel Kilián je zkušený technický redaktor a copywriter s bohatou praxí v oblasti informačních a komunikačních technologií. Jeho kariéra začala na pozici prodavače, odkud postupně… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (19)