Chybí vám v telefonu místo? Sandisk představil první 400 GB microSD kartu

400 gb microsd karta sandisk

Sandisk na veletrhu IFA představil 400 GB microSD kartu, nejedná se o chybu. Jedná se o microSD kartu s největší kapacitou, která se dostane na trh. Očekávejte ale vysokou cenu.

400 GB microSD karta od Sandisku trhá rekord

Doposud největší microSD karty na trhu mají velikost 256 GB, po veletrhu IFA se to ale mění. Prvenství si pro sebe bere Sandisk se svou novou kartou. Prodávat se bude za cenu 250 dolarů, což je v přepočtu bez DPH 5 500 Kč. A to je už hodně velká částka za kartu. Na druhou stranu 400 GB je 400 GB. Na kartu se tak vleze až 40 hodin videa ve Full HD kvalitě. Někteří můžou namítat, že dva roky zpátky již existovala 512 GB microSD karta. To je sice pravda, ale ta se nikdy nedostala na trh, a to i pravděpodobně kvůli ceně, která měla být téměř 25 tisíc korun.

SanDisk 400GB Ultra PLUS microSDXC | Official Product Overview

SanDisk 400GB Ultra PLUS microSDXC | Official Product Overview

Co se týče přenosové rychlosti, tak může dosáhnout až 100 MB/s. Zároveň je označena jako App Perfomance Class A1, což znamená, že je vhodná i ke spouštění aplikací. Některé levnější karty můžou při spouštění aplikací zpomalit celý telefon, proto se často nedoporučuje instalovat aplikace na karty. Někteří výrobci dokonce používají tento argument k tomu, proč nedávají do telefonu podporu microSD karet.

Pokud byste přemýšleli o koupi Sandisk Ultra UHS-I, tak si nezapomeňte zkontrolovat, že váš telefon podporuje i karty s takto velkou velikostí. Hodně modelů podporuje maximálně “pouze” 256 GB.

Dokázali byste k něčemu využít 400 GB microSD kartu?

Zdroj: phonearena.com.

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (11)