4 užitečné tipy a triky pro Android Auto. Věděli jste o nich?

Android Auto tipy a triky

Android Auto je mezi uživateli stále populárnější. Stačí váš telefon propojit s vozidlem ať už bezdrátově, nebo přes USB kabel a následně se vám většina vašich aplikací přesune do infotainmentu vozidla. Můžete tak používat aplikace jako Google Mapy, Waze, Spotify nebo z něj můžete rovnou volat a posílat zprávy. V tomto článku si ukážeme 4 užitečné tipy a triky pro Android Auto, o kterých jste (možná) nevěděli.

1. Ztište si specifické konverzace

Během řízení bychom se měli soustředit především na jízdu samotnou. Notifikace mohou být užitečné, pokud potřebujete vyřešit něco opravdu důležitého. Jestliže vám chodí ale neustále zprávy ze skupinových konverzací, může to být spíše nebezpečné a otravné. Chcete-li si tedy ztišit některou z konverzací, stačí na ni v momentě kdy přijde klepnout a vybrat možnost Ztlumit konverzaci. Zprávy vám samozřejmě budou přicházet, ale nebudete o nich dostávat notifikace.

Android Auto – jak udělat vaše auto chytřejší (recenze)

Android Auto - jak udělat vaše auto chytřejší (recenze)

2. Přizpůsobte si domovskou obrazovku

Pokud používáte Android Auto pravidelně, doporučujeme si přizpůsobit vaší domovskou obrazovku. Ve výchozím nastavení se vám totiž objevují aplikace jako YouTube Music, Google Podcasty nebo Google Mapy. Pokud ale raději používáte Waze a Spotify, musíte složitě scrollovat a aplikaci hledat. Stačí v hlavním seznamu aplikací klepnout na tlačítko Přizpůsobení a poté si můžete na telefonu zvolit, které aplikace (samozřejmě musí být kompatibilní se systémem Android Auto) se mají zobrazovat a ve kterém pořadí. Vše budete mít hned po ruce a hlavně se budete moci dříve věnovat řízení.

Android Auto How To Connect & Quick Tour

Android Auto How To Connect & Quick Tour

3. Změňte si vaší tapetu

Android Auto zatím bohužel nepodporuje přidání vlastních tapet. Americký gigant však již několikrát naznačil, že bychom se mohli vlastních tapet v budoucnu dočkat. Musíte se tak zatím spokojit s tím, co vám nabízí Google. Stačí jít v Android Auto do Nastavení a zvolit dole možnost Změnit tapetu. Následně si vyberte z přibližně 15ti tapet.

ANDROID AUTO Latest Update 2021 | Change Wallpaper Background

ANDROID AUTO Latest Update 2021 | Change Wallpaper Background

4. Nastavte si výchozí přehrávač hudby

Pokud využíváte v Android Auto Google Asistenta, zřejmě víte že je to s ním občas těžké. Pokud máte v telefonu třeba hned několik aplikací pro streamování hudby (což je úplně normální), může být Asistent zmatený, když mu dáte příkaz ať přehraje konkrétní písničku. Bude ji totiž přehrávat přes YouTube Music a pokud si jej nepředplácíte, dostanete pouze oznámení o tom, že nejste přihlášeni k odběru prémiových služeb. Buď tedy musíte říct “Play Blinding Lights on Spotify”, nebo si stačí v Nastavení > Google Asistent > Služby > Hudba nastavit výchozí hudební aplikaci.

Jak dlouho používáte Android Auto?

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (12)