µTorrent Remote: Ovládněte torrenty ze svého telefonu

2. 3. 2011 6:00, autor:
Kategorie Aplikace

Ohodnoťte článek! 1

Jednoduchý program, skrze který můžete z telefonu s Androidem ovládat torrentového klienta na svém počítači.

Přeskočme diskuzi o tom, zda je stahování z torrentu legální či nikoli – vždy totiž závisí na obsahu, který stahujete a následně také sdílíte (ostatně tímto způsobem jsou šířeny například některé linuxové distribuce). Dnes vám představíme program, skrze který můžete z telefonu ovládat torrentového klienta na svém počítači.

Připravíme si…

Co budete potřebovat:

Nastavení na PC

Vzdálený přístup přes web bude umožňovat až µTorrent 3.0, který je teprve ve stádiu alfaverze. To ale nebrání jeho používání – aplikace je stabilní a funguje bez problémů. Výhodou je skoro úplná lokalizace do češtiny i v této rané vývojové fázi.

Program stáhnete a nainstalujete. Abyste mohli vzdáleně přistupovat k programu µTorrent na svém počítači, musíte to v první řadě povolit. To je celkem logické – asi by se vám nelíbilo, kdyby kdokoli mohl manipulovat s vašimi soubory…. Kýžené nastavení najdete v menu Nastavení-Možnosti, kde je rafinovaně skryto pod položkou Web.

Jako první aktivujete zatržítko Enable µTorrent Web Remote Access. Do pole Username zadáte uživatelské jméno, kterým se chcete přihlašovat a do okénka Password zadáte heslo. Vše nakonec potvrdíte tlačítkem OK. Tím bychom měli mít na počítači vše připraveno a můžeme se vrhnout na telefon.

Nastavení vzdáleného přístupu na PC

Nastavení vzdáleného přístupu na PC

Tip: v tuto chvíli se již můžete připojit ke svému µTorrentu z jakéhokoli počítače skrze webový prohlížeč přes rozhraní na adrese https://web.utorrent.com/.

Nastavení v telefonu

V první řadě musíte stáhnout a nainstalovat aplikaci µTorrent Remote. Tu najdete běžným způsobem v Android Marketu (buď přes klíčové slovo torrent, nebo lépe torrent remote). Stáhnete, nainstalujete a spustíte ji.

Hned na úvodní obrazovce budete požádáni o zadání uživatelského jména a hesla. Pochopitelně zadáte ty přihlašovací údaje, jež jste nastavili v desktopovém klientu.

Zadání přístupových údajů

Zadání přístupových údajů

Po úspěšném přihlášení uvidíte zjednodušené webové rozhraní. V sekci All Torrents najdete všechny torrenty, v dalších třech pak jsou odděleně prezentovány stahované soubory, sdílené soubory a dokončená stahování.

Přehled o torrentech

Přehled o torrentech


Přehled stahovaných souborů

Přehled stahovaných souborů

Tapnutím na soubor se dostanete k podrobnějším informacím – kromě grafického a procentuálního zobrazení průběhu stahování zjistíte například rychlost stahování, nebo odhadovanou dobu k dokončení.

Informace o stahovaném souboru

Informace o stahovaném souboru

Ikonky v dolní části pak mají následující význam:

 • Files – zobrazí soubory, které jsou obsaženy ve stahovaném torrentu.
 • Pause/Reload – pozastaví probíhající či obnoví pozastavené stahování.
 • Remove – odstraní torrent (u souboru, který je stahován, dojde k jeho odstranění, u seedovaného k ukončení sdílení).

Ještě něco navíc

Vzdálené ovládání není vše, co µTorrent Remote umí. Dokáže například přenést stažený soubor z počítače do vašeho telefonu (to samozřejmě – s ohledem na FUP mobilních operátorů – doporučujeme provádět jen přes Wi-Fi). Ještě užitečnější je možnost zařadit soubor ke stažení z telefonu. Aplikace se asociuje se soubory .torrent, takže pokud takový soubor stáhnete v prohlížeči a otevřete ho, telefon ho automaticky předá µTorrent Remote a ten zašle požadavek na jeho stažení µTorrentu na vašem PC. Zde ale musíme zmínit jeden nedostatek: pokud dojde k vypršení sezení, µTorrent Remote nejen neodešle požadavek, ale ani o tom nijak neinformuje uživatele. Berme ale v úvahu, že se jedná o jednu z prvních verzí a podobné problémy vývojáři jistě časem vyřeší.

Resumé

Program µTorrent Remote je v první řadě správce stahování, vzdáleně ovládající aplikaci µTorrent na vašem počítači. Kromě toho také umožňuje zadávat desktopovému klientu soubory ke stažení přímo z telefonu. Pokud tedy používáte ke stahování souborů torrenty, bude vám tato aplikace užitečným pomocníkem.

Informace o aplikaci µTorrent Remote

Testovaná verze: 0.2b26666 ze 22. února 2011
Licence: freeware
Stránka programu: www.utorrent.com
Stránka Android Market: https://market.android.com/details?id=com.utorrent.web
Stránka AppBrain: www.appbrain.com/app/%C2%B5torrent-remote/com.utorrent.web
Počet stažení: 50 000 až 250 000 dle AppBrain, 50 000 až 100 000 dle Android Marketu
Hodnocení dle AppBrain: 4,20/5
Velikost aplikace v telefonu: 412 KB
Podporuje přesun na SD kartu: ne
České rozhraní: ne
QR kód:

QR kód aplikace µTorrent Remote

QR kód aplikace µTorrent Remote

Štítky:


Komentářů: 14 »

 • AxO

  v com je tento program lepsi ako Torrent-fu alebo Transdroid?

  2.3.2011 08:54 Zobrazit celý komentář
  0
 • Redaktor

  Karel Kilián

  Těžko říci…. Snad v tom, že µTorrent patří mezi nejpoužívanější aplikace tohoto typu :)

  2.3.2011 08:59
  0
 • Substance242

  Páči sa mi ako sa ľudia do recenzií snažia dať screenshoty so sťahovaním Linux distribúcií. :-) A to naozaj prelezie aj cez NAT?

  2.3.2011 09:18 Zobrazit celý komentář
  0
 • Redaktor

  Karel Kilián

  To: Substance242
  Ano, přes NAT i firewall jsem to otestoval :)
  A Linux distribuce – no, recenzent, který by vložil obrázek, kterak stahuje diskografii Metallicy, by měl asi průšvih :) Je jasné, že recenze prostě musí být košér :)

  2.3.2011 09:23
  0
 • Mako

  hmm diky za typ, zatial mi ani neprišiel na um, že aj priamo do mobila by som vedel stiahnuť seriali, ved toľko miesto neobsadia, práve ked ich aj hned vymažem, samozrejme len po tom, ked som ich pozrel :P Takže diky za typ ešteraz XD

  2.3.2011 13:31 Zobrazit celý komentář
  0
 • danka

  to je supeeer. Ja nie seriáli budem stiahnuť priamo do mobila, ale hudby :) Veľa, veľa hudby :) doma ajtak som nezvykla počúvať hudbu, len zriedkavo, takže mi na pc nebudú chýbať hudby :P

  2.3.2011 15:04 Zobrazit celý komentář
  0
 • waldorf

  už i tohle je možný? wow..tak tomu říkám moderní technika :D

  2.3.2011 15:44 Zobrazit celý komentář
  0
 • Substance242

  Chlapci, mám trošku pocit, že ste článok nepochopili – nejedná sa o bittorrent klienta pre Android.

  2.3.2011 15:45 Zobrazit celý komentář
  0
 • Redaktor

  Karel Kilián

  To: Substance242
  Přesně tak. Je to aplikace, kterou přímo nestahujete torrenty do mobilu. Taková by mohla být pěkně nešikovná – představte si, že byste stahovali film, spadla by vám Wi-Fi a stahovali byste přes mobilní data.
  µTorrent Remote slouží k ovládání (ostatně je to i v nadpisu) torrent klienta NA POČÍTAČI. Tj. stahování sice zadáte z mobilu, ale ve skutečnosti se soubor stáhne do PC. Ano, pak ho následně můžete přenést z téže aplikace i do mobilu :)

  3.3.2011 13:38
  0
 • Petr

  Nikde nevidím možnost vyhledávání torrentů. Na to raději používám Torrent-fu. Toto vypadá jen jako slabý odvar

  4.3.2011 07:05 Zobrazit celý komentář
  0
 • zajacik

  to je ale dobrá správa! teším sa, že je to už možné! :D:D:D

  4.3.2011 11:05 Zobrazit celý komentář
  0
 • raddo

  aky to má zsmysel? Nechápem to úplne, lezís si na pohovke, nechce sa ti íst k pc tak si to vybavís cez mobil? Alebo co. Mne sa to nezdá ako nejuak obzvlást velky nápad, ale mozno sa mílim..

  4.3.2011 12:51 Zobrazit celý komentář
  0
 • Redaktor

  Karel Kilián

  To: raddo
  No, například jsem v práci a zadám si stahování doma.
  Nebo jsem v terénu, mám pauzu (čekám na autobus/tramvaj/vlak), projíždím Net a narazím na torrent, který bych rád měl po příjezdu domů připravený. S tímto programem to v pohodě udělám :)

  4.3.2011 14:15
  0
 • mistique

  Wow..ja toto prvý krát vidím:D Ani som nevedela že také niečo existuje:O Užitočná aplikácia to určite!

  28.4.2011 13:29 Zobrazit celý komentář
  0

RSS (komentáře k příspěvku) TrackBack URL

Napsat komentář

Pokud se váš komentář nezobrazí ihned po jeho odeslání, kontaktujte nás prosím na info@svetandroida.cz (může za to filtr proti spamu).