Menu

Vyzkoušejte nový Nova launcher, prozatím je v beta verzi

Ničeho se nebojte, s televizí Nova tento launcher nemá, kromě názvu, naštěstí nic společného. Jestli rádi experimentujete a zkoušíte nové aplikace, neměla by vám uniknout beta verze nového launcheru pro Android – Nova launcher.

Tento launcher ovšem nerozchodíte na všech Android zařízeních. Poběží vám pouze na telefonech s ICS. Podporovány budou v budoucnu také některé ICS tablety. K instalaci launcheru není root telefonu vyžadovaný.

Funkce Nova launcheru:

  • přizpůsobení velikosti mřížky
  • posuvný dock
  • změna velikosti widgetu
  • řazení aplikací podle nových, stažených nebo lze mít zobrazeny všechny aplikace
  • widgety v menu aplikací (vyžaduje root telefonu)
  • možnost změny názvu složky a popisů ikon
  • nastavení scrollování wallpaperů
  • nekonečné scrollování docku a ploch
  • v docku lze nastavit až 7 zobrazovaných aplikací

Protože se jedná o beta verzi, nenajdete tento launcher na Android marketu, ale odkaz na stažení hledejte na XDA fóru. Jestli vám něco na tomto launcheru chybí, není nic jednoduššího, než přes tento link hlasovat o té funkci, kterou by podle vás měli vývojáři implementovat.

 

zdroj: androidcommunity.com

 

Komentáře

M.I.K

M.I.K

6.2.2012 13:23

Už nějakou dobu používám a je to výborná nadstavba výchozího launcheru – konečně jsem mohl dát pryč widget na vyhledávání a mřížku jsem si nastavil na 5×4. Těším se na další aktualizace, např. schování ikon v nabídce aplikací.

Ještě bych dodal, že poslední beta mi funguje bezchybně, snad ani jednou jsem s ní neměl problém.

mk

mk

6.2.2012 17:26

Tak jsem to vyzkoušel a musím říct, že je to plynulejší, než původní. Uvidím po delším používání, takže si ho tam ponechàm.

dm

dm

6.2.2012 17:41

Ako to s instalaciou a odonstalovanim? Je to ako klasicka aplkiacia? Niekde som cital ze ked to nainstalujem tak mi tam nepojdu tie widgety v app draweri

Tonda512

Tonda512

6.2.2012 22:16

Bude dostupný i pro starší verze?

Sankakofik

František Kučera 0

6.2.2012 22:54

dm:
Telefon bez rootu: Klasická instalačka, soubor *.apk a widgety vám opravdu v app draweru nepůjdou.
Telefon s rootem: Instalace přes NovaLauncherUpdate.zip (viz odkaz na XDA forum) nebo přesunutí apk souboru do /system/app/. Odinstalace pomocí NovaUninstall.zip nebo manuálně z /system/app/.

Sankakofik

František Kučera 0

6.2.2012 22:58

Tonda512:
Prozatím neběží na Gingerbreadu a nižších verzích. Jak to bude v budoucnu těžko říct, ale osobně nevěřím tomu, že pro ně bude dostupný.

dm

dm

7.2.2012 8:33

Ked ten apk subor nainstalujem do nexusu bez rootu a potom odinstalujem nesposobi to ziadny problem v nativnom launchery? Vsetko pojde bez problemov aj to listovanie medzi widgetami? Mozte mi to niekto potvrdit?

ha

ha

7.2.2012 10:26

perfektní používám an ics sgs2 lepši než trebuchet

František Kučera

František Kučera

7.2.2012 11:28

dm:
Ověřeno a po odinstalaci zůstane originální launcher beze změn, Nova launcher na něj vliv nemá.

Pita

Pita

7.2.2012 11:39

Výborný počin, tvůrci si na nic nehrají a rozšiřují možnosti standardního launcheru při zachování vzhledu a funkčnosti. Používám a velmi chválím.

Misneit

Misneit

7.2.2012 18:44

Perfektní. Nova Luncher řeší přesně to, co mi chybělo v tom standartním. Některé věci, které řešeny nejsou, věřím, že budou časem přidány.

RSS (komentáře k článku)