Nefungoval vám internet od Vodafone / UPC? Rozhodně jste nebyli sami

výpadek internetu Vodafone UPC

AKTUALIZOVÁNO: Problém byl vyřešen a okomentován společností Vodafone. Mnozí (dost možná i všichni) uživatelé pevného internetu od Vodafone, přesněji ti připojení přes původní síť od UPC, hlásili od středeční desáté hodiny velký výpadek. Podle prvotních informací se nedokázaly po doposud nespecifikované chybě připojit zpět do sítě jejich modemy. Komplikaci měl s největší pravděpodobností na svědomí interní problém. Úplné odříznutí od sítě potvrzovali i členové naší redakce a jejich přátelé.

výpadek internetu Vodafone UPC Twitter

Na Twitteru se záhy začaly objevovat první příspěvky, které se také snažily dopátrat odpovědi. V jedné z nich zástupci Vodafone / UPC zminili, že je výpadek internetu způsoben ztrátou “náhledu na zařízení”. Pod tím si asi můžeme představit neschopnost komunikace serverů s koncovými modemy.

Aktualizace: “Někteří naši zákazníci v bývalé síti UPC mohou mít v domácnostech aktuálně potíže s pevným internetovým připojením. Problémy způsobil výpadek serveru, na odstranění problému nyní intenzivně pracujeme a o dalším vývoji budeme informovat,” komentoval problém tiskový mluvčí Vodafone ČR Ondřej Luštinec v dopoledních hodinách. Cca ve 12:30 už operátor hlásil, že je výpadek vyřešený. “Příčinu potíží se nám podařilo odstranit, služby jsou opět funkční. Kdyby internet zákazníkovi, který měl obtíže, nenaběhl automaticky, stačí provést restart – tedy vypnutí a zapnutí modemu. Omlouváme se za nepříjemnosti.”

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)