Menu

VLC přidává novou funkci přehrávání na pozadí

Přehrávač VLC patří mezi jeden z vůbec nejlepších přehrávačů na PC a nějaký čas i na mobilní telefony s Androidem. Je navíc na všech platformách zdarma, což je samozřejmě více než vítané. Po vstupu VLC do ostré verze je vidět, že vývojáři neusínají na vavřínech, a stále aplikaci vyvíjí. Nová aktualizace VLC, která dostala označení 1.3.2, přináší jednu důležitou novinku – přehrávání na pozadí. Co to znamená? Pokud spustíme ve VLC libovolné video či hudbu, po zmačknutí tlačítka domů či po zhasnutí displeje se v běžném případě přehrávání ukončí či pozastaví. Po aktivaci této volby ale bude přehrávání pokračovat, což se hodí zejména při poslechu zvukové stopy z videa (může se jednat například o živý koncert či nějaký videonávod). Tuto funkci je nejprve nutné aktivovat v nastavení pomocí volby Nastavení – Rozhraní – Přehrávat videa na pozadí.

VLC Player - přehrávání videa

Mezi další novinky nové verze VLC patří například nový vzhled přehrávače hudby, náhled alba, více efektů pro systém Lollipop, vylepšený prohlížeč souborů a další. VLC můžete již tradičně stáhnout zdarma z Google Play.

VLC pro Android

VLC for Android
VLC for Android
Developer: Videolabs
Price: Free

zdroj: androidauthority.com

 

Komentáře

FAKTUZMETEDZACINATEULTRASTVAT

2.5.2015 22:52

Jediný normální přehrávač na videa na systému Android. Konečně jsem včera měl důvod odejít z Beta testu a nainstalovat novou klasickou verzi, viz recenze.

febrik

2.5.2015 23:12

Na PC nedám na VLC dopustit, ale na Androidu mi nevyhovuje a používám MX Player, ale určitě bych ani nezkoušel tvrdit, že právě můj oblíbený přehrávač je “jediný normální”, to si zase nevidíš do tlamičky. To si vážně myslíš, že tvůj názor, nebo tebe samého tady ještě někdo bere vážně?

folecek

folecek

3.5.2015 5:32

MX Player jsem také dřív používal, ale co vyšel na android VLC , tak je to pro mě jasná jednička

RRRadek

RRRadek

3.5.2015 8:57

To přehrávání na pozadí v MX playeru používám dávno. VLC jsem nezkoušel, ale důvody proč používám MX jsou ty gesta, jas, zvuk a posouvání videa, sakra to je mega návykové :-)

lukhash

lukhash

3.5.2015 11:09

RRRadek: na gesta jsem si zvykl právě u VLC, asi to mají ty dva programy podobně.

Petr Rolf

3.5.2015 11:52

Taky jsem nakonec zůstal u MX Playeru. Už jen proto, že si zatím poradil s veškerým streamem, kdežto VLC má občas problémy.

Klerik

Klerik

3.5.2015 19:09

MX player jsem taky dlouho používal a k plné spokojenosti. Ale VLC staví na otevřených zdrojových kódech a stáhnu ho normálně z F-Droida a nepotřebuji tedy Google Play.

Atnarfus

Atnarfus

3.5.2015 20:38

Dlouho jsem používal MX Player, ale poslední dobou to nepřehrává některá videa vůbec, někdy nejde zvuk (AC3). Asi vyházeli některé kodeky. VLC byl zatím záložní přehrávač, ale asi na něj přejdu a MX vyhodím.

walliňák

4.5.2015 3:03

@Atnarfus, je to jak říkáš, ale na stránkách SA je návod, jak do toho kodeky manuálně doházet (otázka max 10sec). Používám v telefonu právě MX Player, v PC kombinaci VLC a JetAudio

RSS (komentáře k článku)