USB nabíječky se dostávají do některých autobusů v ČR

nabijecka

Jeden z hlavních nedostatků dnešních mobilních zařízení spočívá jistě ve velmi nízké výdrži baterie. Ta se stále více snižuje s vyšším výkonem a lepšími displeji. Toho si všimli i někteří dopravci v České republice a rozhodli se přispět k pohodlí cestujících. Nově tak v některých autobusech naleznete speciální krabičky, díky kterým si budete moci dobít vaše mobilní zařízení. Zajímá vás, o co se přesněji jedná?

nabijecka

V autobuse se bude nacházet žlutá krabička, která bude disponovat dvěma vstupy pro USB konektor. Celkem by se mělo v autobuse nacházet přibližně deset konektorů pro nabíjení. První cestující si tuto novinku budou moci vyzkoušet v autobusech číslo 381 a 382, které jezdí na pravidelné lince z Hájů v Praze do Kutné Hory a Sázavy. Celý projekt se nachází ve fázi testování. Dle slov Pavla Procházky, šéfa Ropidu, se po zkušebním období uvidí, jak si cestující novinku oblíbili, a podle toho se bude uvažovat o dalším rozšíření.

V MHD v Praze se bohužel podobný krok nechystá. Svoje mobilní zařízení si tak budou moci dobíjet pouze cestující příměstských autobusových linek či linek, které zajišťuje společnost Ropid. Ta stojí za organizací autobusové dopravy v Praze a okolí.

Líbila by se vám možnost dobít si mobilní zařízení pomocí USB i ve vaší MHD?

Zdroj: Metro

David Mysliveček
O Autorovi - David Mysliveček

David je již od mala fanouškem nových technologií. Začátky s telefony se nesly v duchu iPhone 3G. Po představení Galaxy S3 si však našel cestu… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (22)