Menu

Ulo: Kamera, která vykouzlí úsměv a rozumí si s Androidem

Bezpečnostní kamery mají různé podoby. Existuje spousta výrobců a především typů kamer, které nejsou primárně vyráběny s cílem zaujmout svým vzhledem. Právě to se chystá změnit návrhář Vivien Muller, jenž ztvárnil bezpečnostní kameru sovího vzhledu – Ulo. Ano, slyšíte správně… na obrázku níže si můžete prohlédnout, jak tato roztomilá kamerka vlastně vypadá.

ulo 1

Soví kamera nejenom dobře vypadá, ale také nabízí několik velmi zajímavých funkcí, které si nyní pojďme v krátkosti vyjmenovat:

  • Kamerka disponuje dvěma LCD displeji symbolizující oči Sovy – jejich podoba je závislá na aktuální kapacitě baterie.
  • Sova Ulo je vybavena snímačem pohybu, dokáže pořizovat video záznam v rozlišení 1080p při 30 FPS.
  • Sova Ulo díky nočnímu vidění zvládá natáčet i v úplné tmě.
  • Kamerku je možné propojit s vaším Android zařízením a sledovat tak střeženou oblast i v reálném čase na vašem displeji.
  • Baterie kamery vydrží při plném nabití zhruba týden.

Ulo je ospalá, měli byste ji nabít :)

vybitá baterie

Kliknutím spustíte GIF

Výběr finančních prostředků na soví bezpečnostní kameru již několikanásobně překročil svůj původní cíl, proto je jasné, že se roztomilá sovička dostane do prodeje. Dojít by k tomu mělo bohužel až v listopadu příštího roku.

Zdroj: Kickstarter.com.

 

Komentáře

lukhash

lukhash

29.11.2015 10:11

Roztomilé zařízení, jen škoda té výdrže. Sice není malá, ale u bezpečnostní kamery je to málo.

TracThorr

TracThorr 0

29.11.2015 11:07

“Samotné oči jinak slouží k zaznamenávání okolí” – na to ste přišli kde? Oči reagujou na vstup z pohybovýho senzoru v zobáku. V něm je taky snímač obrazu. Než něco napíšu, tak si projdu CELEJ zdroj, včetně videí, kde v jednom z nich je jasně naznačený, kde se kamerovej snímač nachází.

juhele

juhele

29.11.2015 11:37

Pokud si dobře vzpomínám, tak snímače vč. kamerky jsou v zobáku.

Peernikk

Jirka Pernica 0

29.11.2015 13:16

Chybný údaj týkající se umístění kamery byl odstraněn, děkuji za upozornění.

Herman

Herman

29.11.2015 14:17

Vydrz je mala, To uz to chce mit rovnou na napajeni. A baterii jen jako zalohu. Myslet kazdy tyden, na nabijeni…

Oskar Štejfa

z aplikace
29.11.2015 18:20

Možná by stálo napsat kolik za to chtějí

Faktuzorigamax

29.11.2015 19:03

Herman: Ne každý je senilní nebo trpí sklerózou. Já např. pravidelně každý týden uklízím kolem domu, zametám, odemykám popelnice pro popeláře a kontroluji letmým pohledem, zda je na domě vše tak jak má být. Přijednom udělám hromadu věcí, jako třeba vyberu napadané listí v okapech, poseču trávu … proč bych nemohl věnovat 10 vteřin kontrole a výměně baterie v zařízení :)

Mi se nápad líbí. Pokud to vydrží v -15°C vystavené dešti a dalším vlivům počasí, ke schránce to vnímám jako fajn doplněk. Tím ovšem neříkám, že si to pořídím hned jak to vyjde.

Bob

Bob

29.11.2015 19:39

Faktuzorigamax: “proč bych nemohl věnovat 10 vteřin kontrole a výměně baterie v zařízení :)” Pokud je člověk fanouškem tamagotchi, tak proč ne ;) Takových krámů, co vyžadují svých 10 vteřin, je kolem nás čím dál tím víc.

Faktuzorigamax

30.11.2015 0:11

Bob: Zvláštní, že nabíjet telefon 7x týdně člověka “baví”, ale vyměnit za 10 vteřim baterii už nikoliv :) Vše je o tom co lidi baví a pro co je člověk jak ty říkáš fanouškem :) Znám jedince, které opravdu velice trápí skutečnost, že musí 5x denně na malou a 1x denně na velkou. Jsou opravdu naštvaní a nesví když to na ně přijde. Berou to jako něco strašně nepřijemného a obrovskou ztrátu času, která k ničemu není. Věřím, že pro takévé lidi prostě recenzvaná sova s povinností 1x týdně nabíjet opravdu nebude.

TracThorr

TracThorr 0

30.11.2015 13:42

No sice “byl odstraněn chybný údaj o umístění kamery”, ale to je asi tak všechno. Oči sovy provedou patřičnou akci nejen v návaznosti na úroveň nabití, ale reagujou taky na dotyk (akce zapnout/vypnout), na uživatelsky nastavitelnou sekvenci dotyků (spuštění “alert módu” = dohled a zasílání informací během nepřítomnosti majitele) nebo se třeba dívaj směrem, kde došlo k detekování pohybu. O možnosti nastavení vzhledu taky nepadla zmínka.

Co mi teda ňáko nejde na rozum, je váš styl psaní článků. Buďto se snažíte svojí polovičatou pracej vyvolávat flame wary v diskuzích nebo doufáte, že ve dvou třech dnech po vydání za vás čtenáři v diskuzi článek doťuknou a vy jim pak jen odpovíte, že to a to bylo opraveno, odstraněno atp., třetí možnost mě už žádná nenapadá. To se radši vzdám “plánu pětiletky” vydávat od 6:00 do 22:00 každý dvě hodiny článek, než abych to ved výše popsaným stylem. Není naivitou myslet si, resp. vědět, že v drtivý většině případů je kvantita nepřímo úměrná kvalitě. Já osobně bych se přimlouval za kvalitu, protože nejednou je pak člověk označovanej minimálně za rejpala, když upozorní na ňákej váš nedostatek. V případě, že chcete pokračovat cestou kvantity, bych se zamejšlel nad tim, jestli pro čtenáře-opravovače nevymyslet jakejsi hodnotící systém, aby se mohli na konci roku navzájem poplácat po ramenou, případně vyměnit nasbíraný body kupříkladu za hrnek s vaším logem.

RSS (komentáře k článku)