TOPlist

5 tipů na zboží z Číny: Bezpečnostní ZigBee prvky (nejen) do kuchyně

tipy-z-ciny-451-aliexpress-zigbee-bezpecnostni-prvky-senzory-detektory-kuchyn

Vítejte u dalšího vydání seriálu s tipy na zajímavé zboží z AliExpressu. Dnešním tématem jsou bezpečnostní prvky s komunikační technologií ZigBee, které najdou využití například v kuchyni, koupelně nebo třeba na chalupě. Zkrátka jde o zařízení, se kterými byste mohli mít klidnější spaní či svědomí po odjezdu na dovolenou. Pro jistotu připomínáme, že ZigBee prvky potřebují pro propojení s mobilem také komunikační bránu.

Evropské sklady, daň a clo

Prodejní portál AliExpress již začal plošně využívat přímé zdanění v evropském hospodářském prostoru. Pod cenou zboží můžete vidět větu „Price includes VAT“ neboli potvrzení, že v hodnotě je již započítána daň. Dál ale myslete na to, že zboží s hodnotou přes 150 eur se týká i clo.

ZigBee detektor kouře

Když se řekne zabezpečení kuchyně, možná nejskloňovanější téma je automaticky ochrana proti požáru. Za tím může stát nejen nehlídaný sporák, ale hlavně nejčastější zdroj všech požárů – varná konvice. V každém případě se vyplatí investovat pár stovek do detektoru kouře.

Cena: 250 Kč

ZigBee detektor úniku plynu

U sporáku ještě zůstaňme. Tedy v případě, kdy je alespoň částečně napojen na plyn. I když je zemní plyn dodatečně aromatizován, aby byl v případě úniku co nejsnadněji a nejrychleji cítit, v takových situacích se hodí každý pomocník, který může na problém upozornit o nějakou tu sekundu, minutu či hodinu dřív.

Cena: 310 Kč

ZigBee elektrický spínač

Jak zabránit například zmíněné varné konvici, aby vám nezměnila kuchyň či celý byl ve spáleniště? Nejjistější je ji odpojit od elektřiny. A pravidelně by to zasloužila i další zařízení. Můžete to řešit vytahováním zástrček nebo samostatnými chytrými zásuvkami, ale co jít ještě blíž ke zdroji? Do elektroinstalace zabudovaný spínač je možná to, co vaše (nejen) kuchyň potřebuje. Můžete sáhnout i po dražší verzi, která umí i měřit spotřebovanou energii.

Cena: 180 Kč

ZigBee detektor úniku vody

Třetí element, který může v kuchyni, koupelně, na záchodě a pak případně i v celém bytě napáchat velké škody. Nenápadné prosakování odpadního sifonu, prasklou hadici nebo technickou závadu staré pračky přitom snadno odhalí jednoduchý senzor.

Cena: 240 Kč

ZigBee pohybový senzor

Nejen v kuchyni byste jistě neradi měli také nezvané hosty v podobě zlodějů či zvířat. Pokud nesáhnete rovnou po kameře, můžete si včasné upozornění zajistit i obyčejným PIR senzorem. Ten se dá, pochopitelně, využít i jako automatický spínač světel při příchodu do místnosti.

Cena: 170 Kč

Odkazy

Některé odkazy do obchodů mohou obsahovat tzv. affiliate parametr, díky kterému získá redakce malý zlomek z prodejní ceny. Finální částku ovšem takový odkaz neovlivňuje a produkty v žádném případě nejsou vybírány dle výše provize. Nákupem přes tyto odkazy podporujete provoz Světa Androida. Děkujeme za pochopení.

Další zajímavosti s cenou do 300 Kč

Výběr dalších produktů, které stojí pár korun. I tak by vám ale mohly usnadnit či zpříjemnit život, tak je omrkněte.

Produkt Cena
40dílný set na opravu mobilu 220 Kč
Skládací stojánek na laptop 110
Sportovní sluchátka Xiaomi A520 265 Kč
Připínací světlo na mobil 140 Kč
Selfie tyč se světlem 160 Kč
Stmívatelné LED světýlko 160 Kč
Obal na objektiv od 90 Kč

Pošlete nám vaše tipy!

Pokud máte dobrou zkušenost s produktem, který jste pořídili na AliExpressu a který byste chtěli doporučit ostatním, neváhejte nám o něm napsat do komentáře.

Zaujaly vás dnešní tipy? Podívejte se i na starší díly našeho seriálu:

Kolik jiných ZigBee prvků už doma máte?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)