Menu

TicWatch Pro představeny: Chytré hodinky se dvěma displeji a Wear OS

Výdrž baterie je jeden z nejdůležitějších faktorů při koupi chytrých hodinek. Nyní čínská společnost Mobvoi představila novou verzi svých chytrých hodinek TicWatch Pro. Na první pohled vypadají jako každé jiné hodinky s Wear OS, zároveň ale mají také sekundární průhledný displej.

Druhý displej TicWatch Pro má vylepšit výdrž baterie

Hodinky mají standardní OLED displej, se kterým budete ovládat všechny funkce Wear OS, včetně notifikací atd. Nad OLED panelem se nachází FSTN LCD panel, který se bude používat čistě k zobrazování informací. A to v době, kdy se klasický OLED displej nevyužívá.

Na sekundárním displeji uvidíte například informace o krocích nebo času. Přechod mezi displeji má být velmi rychlý. Stačit má jednoduché poklepání na displej, čímž se okamžitě aktivuje OLED panel. Pokud tímto způsobem budete hodinky používat, tak vám vydrží zhruba dva dny. To zrovna není mnoho.

Proto Mobvoi má i speciální režim, který se nazývá Essential Mode. Pokud ho máte aktivní, tak se kompletně vypne systém Wear OS a využívat se bude pouze sekundární displej. Na displeji pak uvidíte i počet kroků nebo srdeční tep, další funkce se plánují.

Pokud budete chtít znovu používat Wear OS, tak se dá jednoduše zapnout. Jenže nebude to hned, systém naběhne zhruba minutu po aktivování. Hodinky také budou podporovat NFC a bude existovat verze s LTE. Kompletního odhalení včetně parametrů bychom se měli dočkat v létě, a to velice pravděpodobně pomocí crowdfundingové kampaně. Už v minulosti tímto způsobem společnost Mobvoi uvedla několik svých produktů. Cena by měla být menší než 300 dolarů, to je v přepočtu bez DPH cca 6 600 Kč.

Co si myslíte o tomto nápadu? Budou mít TicWatch Pro úspěch?

Zdroj: androidcentral.com

 

Komentáře

Libb

Libb 82

25.5.2018 8:47

Ten speciální režim, ve kterém to má vydržet týdny, mají i Huawei Watch 2. A 2 dny výdrž se speciálním displejem? To opravdu není mnoho…

Anynomouse

Anynomouse -11

25.5.2018 8:51
Pds

pds 0

25.5.2018 10:02

a kolko to vydrží na ten “Essential Mode” ? to ste tam nejak zabudli uviesť…

Synus

Petr Petřík 0

25.5.2018 10:14

Nic proti nikomu ale bez speciálního displeje 4dny – Gear S3 Frontier ;o)

V6ak

v6ak 27

28.5.2018 16:13

Zajímavý nápad, vidím dva potenciální problémy:

1. Čitelnost displeje. Ten vrchní (FSTN) sám o sobě nesvítí, patrně bude spíš nepropouštět a neodrážet barvy na černých místech. Aby to fungovalo co nejlépe bez podsvícení, musel by ten spodní displej co nejvíce odrážet světlo, což je to OLED naopak nežádoucí vlastnost. A funkčnost s podsvícením? Jednak to bude žrát (takže by se to dalo povolovat spíš při pohybu a ne 24/7) a jednak je otázka, jak to podsvícení udělat. Svítit si OLEDem by šlo, ale úsporné řešení to zrovna není.

2. Od úsporného režimu jsem čekal více – lepší celkovou výdrž při běžném používání, ne dualboot. No, třeba v příští verzi, pokud se jim teda podaří vyřešit první bod.

@Redakce: Pokud budete tento netradiční kousek zkoušet, poprosím o vyzkoušení čitelnosti obou režimů za různých světelných podmínek. Čekám do jisté míry problémy s OLED na slunci a s FSTN ve tmě.

RSS (komentáře k článku)