Trampský rendlík vám nabije telefon. Díky termoelektrickému jevu

powerpot

Gadgety máme rádi. Někdy jsou užitečné, někdy šílené a občas je to kombinace obojího. Jak asi správně tušíte, PowerPot patří do naposledy zmíněné kategorie. Pokud jste si mysleli, že nabíjení pomocí malého solárního panelu na zádech ochranného obalu pro mobil je vrchol toho, co se dá v oblasti dobíjení baterií vymyslet, pak pro vás máme novinku.

1346_powerpot_thermoelectric_generator (1)

Tahle skvělá vychytávka pro všechny trampy, skauty, LARPaře a další dobrodruhy v sobě kombinuje užitečný rendlík s termoelektrickým generátorem, což znamená, že proměňuje teplo v elektrickou energii – ta pak dobíjí připojený mobilní telefon. Jak se v popisu uvádí, stačí do nádoby nalít vodu a umístit ji nad oheň. Kabeláž je odolná a působení plamene ji nikterak nepoškodí a telefon se následně nabíjí rychlostí srovnatelnou s klasickým adaptérem do zásuvky. Udávaný výstup je 5 Wattů.

1346_powerpot_thermoelectric_generator_bag

1346_powerpot_thermoelectric_generator_inuse1

Za 150 dolarů to není zrovna levná sranda (plus ještě poštovné), ale pokud máte hrůzu ze zombie apokalypsy a následného nedostatku proudu, dost možná vám tahle vychytávka padne do oka.

 

Zdroj: ThinkGeek

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (21)