Jak začít běhat a sportovat s Androidem?

Android telefon sportování 2

Krásné počasí přímo vybízí ke zvýšení sportovní aktivity, která by mohla vyústit ve shození přebytečných kil či posílení svalstva a celkově fyzické kondice. V dnešním článku vám ukážeme několik tipů, jak do sportování zapojit také chytrý telefon.

Jak mi může telefon pomoci při sportování?

Nejspíše první otázkou, kterou směřujete na monitor či displej po přečtení nadpisu, bude “Jak mi může telefon pomoci shodit přebytečné tuky?” Zatím jsme v naší redakci žádného Horsta Fuchse neobjevili, a tak od nás ani nelze čekat tip na vylepšení smartphonu či mocnou aplikaci, která bude automaticky a bez práce pálit vánoční cukroví přeměněné na přebytečné tuky. Chytrý mobilní telefon ale může skvěle posloužit jako motivace a pomůcka, která bude držet ruku nad vašimi úspěchy a pokroky. Mobilní telefon totiž dokáže sledovat vaše počínání, měřit uraženou vzdálenost, počet cviků, shozené kilogramy, případně vytvářet statistiky a přehledy. Díky tomu budete přesně vědět, jak si ve svém počínání vedete, a pokud k tomu zapojíte i srovnávání s obtloustlým kolegou z práce, touha urazit větší vzdálenost vás požene určitě kupředu.

telefon sport běh 2

Sport trackery – šikovní pomocníci

Skvělým způsobem, jak vůbec začít sportovat a sledovat své sportovní aktivity, jsou tzv. sport trackery. Tyto nástroje, jak již z názvu vyplývá, sledují a “trasují” vaši sportovní aktivitu. Jak to vlastně celé funguje? Díky přítomnosti GPS přijímačů v telefonech lze detailně a celkem přesně zaznamenávat, kudy vaše tělo putuje při sportovním nasazení. Nezáleží přitom, zda jste zrovna na zdravé procházce, unavujícím běhu či stíhací jízdě na kole. Telefon vám po dokončení měření zobrazí počet uražených kilometrů, čas, tempo, průměrnou rychlost, míru stoupání nebo třeba spálené kalorie. Skvěle tak dostanete představu, jak jste si vedli, kde jsou vaše slabiny a jak budete postupovat při příštím cvičení (zda si zvýšit cíle, nebo raději tělo více šetřit).

Android telefon sportování

Co budu potřebovat?

  • mobilní telefon s GPS přijímačem (drtivá většina modelů na trhu)
  • jednu z aplikací (viz tipy v dalším odstavci)

Bez přítomnosti GPS přijímače se v tomto případě rozhodně neobejdete. Horší zprávou zůstává, že spousta modelů na našem trhu sice GPS přijímačem disponuje, jejich kvalita je ale tak mizerná, že je použít nelze. S takovým přístrojem změřená trasa již od oka neodpovídá realitě, řešením je většinou pouze použití telefonu s kvalitnější GPS.

Tipy na aplikace pro sportování

Kam s telefonem při běhu?

Běh je velmi oblíbeným sportem – je úplně zdarma, můžete jej provozovat kdekoliv a je velmi efektivní. Problém ovšem nastává s umístěním mobilního telefonu, neboť prázdné kapsy jsou při běhu velmi výhodné. Řešení jsou speciální pouzdra na ruce, kde telefon nepřekáží, ale zároveň je stále s vámi. Důležité je samozřejmě vybrat pouzdro pro správný typ telefonu či velikost. Pořídit na našem trhu pouzdro pro telefon není žádný problém. Stejně tak se můžete podívat do čínských obchodů, kde stojí podobná pouzdra ještě méně.

Sporty woman with phone sport band

Jaký program pro sportování používáte vy?

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (52)