TAG Heuer Connected: Švýcarský mistr vstupuje do ringu chytrých hodinek

TAG Heuer Connected – náhleďák

Švýcarský výrobce luxusních hodinek, TAG Heuer, v pondělí oficiálně představil své chytré hodinky. Generální ředitel společnosti, Jean-Claude Biver, uvedl, že je to milník pro švýcarský hodinářský průmysl. Silná slova?

Jako většina top chytrých hodinek mají i TAG Heuer Connected kulatý displej. Není však zespodu useknutý, jako většina. Průměr chronografu je pak 46 mm. Jsou vyrobeny z titanu 2. stupně, a tak jsou ultra lehké a velice odolné proti poškrábání kovových částí. TAG Heuer k materiálu dodává, že je odolnější než zlato nebo ocel. Hodinkám pak samozřejmě nechybí certifikace IP67, která zaručuje voděodolnost.

TAG Heuer Connected

Standardně se budou prodávat s černým páskem, k dispozici ale bude i dalších šest barev včetně modré, zelené, červené, bílé, žluté nebo oranžové. Hned po startu pak budou k dispozici tři předinstalované „watchfaces“, které věrně napodobují originální ciferníky hodinek TAG Heuer.

“I have been wearing the watch for three weeks. Never has anyone said you have a connected watch because it doesn’t look like a connected watch.”

~ „Nosil jsem ty hodinky na ruce tři týdny. Nikdy mi nikdo neřekl ty máš spárované (přeložme jako chytré) hodinky, protože prostě nevypadají jako chytré hodinky.“

Co je uvnitř TAG Heuer Connected?

Pod safírovým sklíčkem a displejem se nachází procesor Intel Atom Z34XX, 1 GB operační paměti a 4 GB vnitřního úložiště. Nechybí Bluetooth pro spárování a Wi-Fi pro přístup k internetu. Samozřejmostí je pak dnes již obvyklý zástup senzorů a měřičů. Hodinky bude možné spárovat s Androidem ve verzi 4.3 a vyšší nebo s iOS 8.2 a vyšší.

Introducing the TAG Heuer Connected

Introducing the TAG Heuer Connected

Pokud jde o výdrž na jedno nabití, tak TAG Heuer nezveřejnil přesná čísla. Biver pouze zmínil, že jistě vydrží celý den používání. Zázrak se tedy nekoná. A pokud jde o cenu, to jsme se pro tentokrát trefili my. Jak jsme již odhadovali ve zprávičce z konce dubna, cena je vysoká. Byla stanovena na 1500$ nebo 1350€, což je v přepočtu asi 36 tisíc korun, a to bez veškerých přirážek v podobě cla a DPH.

Zdroj: Mashable.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)