Chcete mít chytré závěsy? SwitchBot Curtain 3 utáhne až 16 kg a je tišší než šepot

switchbot curtain 3 závěsy
  • SwitchBot právě představil další novinku na poli chytré domácnosti
  • SwitchBot Curtain 3 je nová verze pohonu pro ovládání závěsů
  • Je tišší, výkonnější a dá se napájet solárním panelem

Chytrá domácnost může zásadně zpříjemnit každodenní život. V dnešní době si můžeme vybrat hromadu doplňků od různých firem a jednou z těch lepších je bezesporu firma SwitchBot. Ta vyrábí vše od chytrých žárovek přes kamery až po pohony pro ovládání rolet a závěsů. Poslední jmenovaná vychytávka nyní dostala již třetí generaci – SwitchBot Curtain 3, která přichází s řadou zásadních vylepšení.

SwitchBot Curtain 3 vám odtáhne závěsy levou zadní

SwitchBot Curtain 3, jak již samotný název napovídá, je třetím evolucí chytrých ovladačů záclon od této firmy. Jedním z nejzásadnějších vylepšení oproti svému předchůdci – Curtain 2, je schopnost utáhnout až 16 kg závaží. To je více než dvojnásobek váhového limitu předchozího modelu. Nový režim QuietDrift umožňuje zácloně pohybovat se rychlostí 5 mm za sekundu, přičemž hluk je snížen na pouhých 25 dB – což je dle firmy přibližně srovnatelné s lidským šepotem.

SwitchBot_Curtain_3

Novinka je navržena samozřejmě také s ohledem na kompatibilitu. Měla by se dát nasadit do 99 % záclonových kolejnic po celém světě. Bluetooth LE pak zajišťuje dosah až 80 metrů.

Společně s Curtain 3 bude možné zakoupit také SwitchBot Solar Panel 3, který je schopen získat více než dvojnásobnou účinnost nabíjení. Tříhodinový pobyt na slunci mu stačí k tomu, aby se Curtain 3 nemusel nikdy nabíjet, samotná výdrž baterie ale zůstala stejná. Na jedno nabití vydrží tato chytrá vychytávka až 8 měsíců.

switchbot-solar-panel

Za Curtain 3 si firma žádá 89,99 eur, což je asi 2 200 korun, Solar Panel 3 se prodává samostatně za dalších 25,99 eur, tedy nějakých 630 korun.

Používáte doma nějaké produkty chytré domácnosti?

Zdroj: The Verge

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)