TOPlist

Seznam HTC, které dostanou update na Android 4.2.2

Android-4.2.2-Jelly-Bean-Firmware-Update

Zatímco se HTC One už své velké aktualizace na Android 4.2.2 dočkalo, ostatní telefony stále stojí ve frontě a netrpělivě přešlapují. Analyzovali jsme různé zdroje a dali jsme dohromady seznam telefonů od HTC, které by v nejbližších týdnech měly dostat aktualizaci na novější systém a v některých případech i update na rozhraní HTC Sense 5.0.

Android-4.2.2-Jelly-Bean-Firmware-Update

High-end zařízení

HTC One už Android 4.2.2 obdržel, stejně jako jeho bratříček HTC Butterfly. Ten se však do našich končin běžně nedováží. Pokud se podíváme na další telefony s rozlišením 1080p, narazíme na Droid DNA distribuovaný ve Spojených státech a japonský J Butterfly. Pro Asii určený Butterfly S se pravděpodobně bude dodávat již s Androidem 4.2.2 a Sense 5 na palubě přímo z továrny. Jak vidno, HTC má v high-endovém segmentu dostatek zajímavých kousků, bohužel však český zákazník přijde zkrátka a koupit si zde může jen HTC One.

htc one main

Vyšší střední třída

Tyto telefony patřily minulý rok ještě z velké části mezi high-endová zařízení a svižný vývoj nového hardwaru je odstrčil mírně stranou. I tak se stále jedná o velmi výkonné telefony. Bavíme se o HTC One X a jeho variantách, které by se měly dočkat jak Androidu 4.2.2, tak Sense 5:

  • HTC One X – srpen 2013
  • HTC One X+ – srpen 2013
  • HTC One XL – 4. čtvrtletí 2013
  • HTC One XT – 4. čtvrtletí 2013
  • HTC One XC – 4. čtvrtletí 2013
  • Evo 4G LTE – 4. čtvrtletí 2013

HTC-One-X_2Color

Nižší střední třída

Dostáváme se do oblasti telefonů s qHD displejem, které se na trhu objevily zhruba před rokem a představovaly rozumný poměr cena/výkon. Jak bohužel nedávno vyšlo najevo, HTC kompletně opouští svůj model HTC One S a potvrdilo, že se již aktualizace na novější systém nedočká. Není vyloučena možnost, že vyjde například opravný patch, ovšem na plnohodnotný systém si musí uživatelé nechat zajít chuť. HTC doslova uvedlo:

„Můžeme potvrdit, že HTC One S neobdrží další aktualizace systému Android a zůstane na současné verzi systému i nadstavby Sense. Chápeme, že pro některé bude tato zpráva zklamáním, ale naši zákazníci mohou zůstat ubezpečeni, že jsme HTC One S vytvořili tak, aby nabídl skvělou využitelnost díky fotoaparátu a zvukové optimalizaci.“

HTC-One-S

Podobně je na tom HTC One J, který momentálně běží na Androidu 4.0.4 a nejsou o něm žádné další zprávy. Vzhledem k tomu, že je ale prakticky shodný s modelem S, pak můžeme celkem bezpečně usoudit, že ani on se aktualizace nedočká. Stejně na tom zůstane i model Droid Incredible 4G LTE, který ale českého uživatele příliš vzrušovat nemusí.

Jako poslední je tu HTC One SV, který trochu překvapivě dostane aktualizaci na Android 4.2.2, ale bez Sense 5. Na vině bude pravděpodobně malá kapacita interního úložiště, která dosahuje hodnoty 8 GB. Je dost možné, že by update na novější verzi ukrojil výraznou část prostoru a proto HTC raději ponechá svoji nadstavbu ve verzi 4.0.

A tím bylo řečeno snad vše. Naše pocity jsou v tomto případě smíšené: domníváme se, že by si minimálně One S svoji aktualizaci zasloužil. A jak jste na tom vy? Dočká se váš telefon aktualizace? Nebo budete nuceni sáhnout po neoficiálním řešení, jakým je například CyanogenMod?

 

Jan Olejník
O Autorovi - Jan Olejník

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (22)