TOPlist

Settings Extended – ovládněte vaši notifikační lištu

settings extended hlavni

S příchodem operačního systému Android Lollipop se změnil přístup k rychlým ovládacím prvkům notifikační lišty. Prvním stažením lišty se dostaneme pouze k notifikacím, následujícím tažením pak k rychlým ovládacím prvkům. Co když ovšem chcete mít všechny přepínače po ruce co nejrychleji? V takovém případě pomůže aplikace Settings Extended, díky níž získáte nejen rychlý přístup k ovládacím prvkům, ale také si je můžete nadefinovat a uspořádat dle libosti.

Settings Extended – první spuštění

Když aplikaci Settings Extended nainstalujete a spustíte, můžete rovnou vyzkoušet stáhnout notifikační lištu, abyste po jejím prvním stažení viděli přídavný panel s rychlými přepínači. Tento panel nabídne v základu pouze hrstku důležitých přepínačů. Chcete-li jej upravit na základě vašich preferencí, musíte zamířit do nastavení aplikace.

Settings Extended (2)

Možnostem nastavení se meze nekladou

Nastavení aplikace je rozděleno do několika sekcí. Začneme u první sekce – Toggles. Zde lze do vaší lišty přidávat nejrůznější přepínače. Ty jsou zde rozděleny do několika kategorií, jako například Zařízení, Sítě, Osobní a další. Mezi jednotlivými přepínači můžeme kupříkladu nalézt nastavení zvonění, jasu, automatického otáčení obrazovky, Wi-Fi, Bluetooth, mobilních dat, GPS, svítilny a spoustu dalších. Přepínače se do lišty vkládají tak, že na ně jednoduše kliknete, nikoliv přetažením, jak by to na první pohled mohlo působit. Naopak odstranění přepínače z lišty vyžaduje jeho delší stisknutí a vhození do koše. Do panelu lze umístit prakticky neomezené množství přepínačů. Čím více jich ovšem přidáte, čím titěrnějších rozměrů začnou nabývat, neboť lišta v základní verzi aplikace nepodporuje zobrazení přepínačů na více řádcích (podporuje pouze přepnutí na další sadu přepínačů, ovšem ve stejném řádku). Na aplikaci nás zaujalo, že téměř každému přepínači můžete určit podrobnější akci. Kliknutím na Wi-Fi můžete například bezdrátové připojení povolit/vypnout, nebo se pouze odkázat do nastavení Wi-Fi sítí. Obdobně to platí i u ostatních prvků. Třeba u takového zvonění se lze kliknutím buďto přepínat mezi jednotlivými zvukovými profily, nebo vám po kliknutí vyskočí dialogové okno, v němž lze vidět všechny profily vedle sebe. V nastavení přepínačů nás rovněž potěšilo zobrazení počasí, které v liště zobrazuje teplotu ve vašem městě. Nechybí zkratky pro tvorbu přepínačů rychlého volání/psaní SMS či rychlého navigování. Lze si tak snadno přednastavit trasu, kterou pak ťuknutím na přepínač aktivujete.

Nyní se přeneseme do další sekce nastavení a to Design (vzhled). Ve vaší přídavné liště můžete po stránce vzhledu upravit vše, co se vám zlíbí. Měnit lze barvu ikon, barvu a styl zapnutého přepínače (když například aktivujete Wi-Fi, zobrazí se pod jejím přepínačem zelená linka), dále lze upravovat styl ikon, barvu a styl pozadí lišty, případně její texturu. Teď už nám musíte věřit, že vaše lišta může opravdu vypadat tak, jak si ji představujete.

Když se pak vydáme do třetí sekce nastavení – Rows (řádky), najdeme zde pouze nastavení počtu řádků, přičemž jejich maximální počet činí 4. Jak jsme již ovšem zmiňovali dříve, ve free verzi aplikace není lišta rozšířitelná, a tudíž lze pouze přepínat mezi jednotlivými řádky, a to v základní liště.

Za prémiové verze zaplatíte buďto 65 Kč, 100 Kč, nebo 120 Kč (3 varianta představuje jakýsi výhodný balíček za první 2 varianty). První varianta vám například umožní využívat více řádků, druhá pak pravidelnější aktualizaci počasí a možnost přidání více lokací.

Zhodnocení

Setting Extended je výborná aplikace, která zrychluje přístup k hlavním ovládacím prvkům telefonu (především na systému Lollipop). Uživatelé mohou dále ocenit přizpůsobitelnost přídavné lišty, a to jak po stránce designu, tak funkčnosti. Nabízí se spousta přepínačů a zástupců pro rychlý přístup. Nechybí ani zobrazení teploty ve vašem (či jiném městě). To vše na jednom místě po stažení vaší notifikační lišty.

Settings Extended
Settings Extended
Jirka Pernica
O Autorovi - Jirka Pernica

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)