Konfigurace Bixby tlačítka u Samsung S8 byla zablokována

Samsung S8 Bixby tlacitko

Na začátku měsíce jsme informovali o tom, že speciální Bixby tlačítko, které se nachází na levé straně Samsung S8 půjde jednoduše nakonfigurovat a uživatelé si tak budou moct k němu přiradit vlastní funkci nebo aplikaci. Bohužel moc dlouho to nevydrželo.

Samsung S8 oficiálně konfiguraci tlačítka podporovat nebude

Na konci článku jsme psali o tom, že snad Samsung nevydá aktualizaci, která by to zakázala. A bohužel se tak stalo, a to dokonce ještě předtím, než se samotný telefon dostane k zákazníkům. Pomocí aplikace Button Mapper šla jednoduše změnit funkce Bixby tlačítka. Teď je kompletně jakákoliv úprava Bixby tlačítka blokována a bez rootu se s tím pravděpodobně nedá nic dělat. Potvrdil to i zástupce Samsungu na Twitteru.

https://twitter.com/philipberne/status/854020503908089862

Mnozí uživatelé tvrdí, že to je jasný příklad přístupu Samsungu, kdy vytvoří povedený hardware, který pak „zabijí“ svým softwarem. Samsung chce lidem vnutit svého asistenta Bixbyho, je tu ale problém. Ve většině světa, včetně České republiky, bude Bixby dlouhou dobu v kompletní formě nedostupný. Konfigurace Bixby tlačítka mohla být plusem, co jiné vlajkové modely nemají, nyní se z toho ale stává spíše mínus.

Udělal Samsung dobře, když zablokoval konfiguraci Bixby tlačítka? Plánujete používat Bixby asistenta?

Zdroj: androidauthority.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (13)