Samsung pracuje na nových AMOLED displejích pro své tablety

Společnost Samsung je známá svými displeji s technologií AMOLED. Ty byly dosud, s jedinou výjimkou v případě Galaxy Tab 7.7, používány jen u telefonů. Hlavním důvodem byla především cena, výroba LCD panelu je prostě levnější. Nyní se Samsung rozhodl tuto technologii použít i u displejů s velikostí 8 a 10 palců.

Těmito displeji budou exkluzivně vybaveny jen ty nejlepší připravované tablety tohoto jihokorejského výrobce. U ostatních tabletů střední a nižší třídy bude Samsung i nadále využívat LCD displeje. Start hromadné výroby těchto AMOLED obrazovek je plánován na začátek roku 2014. Samsung tímto krokem dal jasně najevo, že tyto displeje jsou namířeny hlavně proti iPadu a iPadu Mini.

Ještě je potřeba zmínit, že Samsung dále připravuje také 13,3-palcový tablet. Ten by měl být konkurencí především pro notebooky a ultrabooky. Podle spekulací by se mohlo jednat o Galaxy Tab 2014 Edition. Představení proběhne pravděpodobně na veletrhu spotřební elektroniky CES, který se bude konat za měsíc v Las Vegas. Na tabletu by měl běžet operační systém Android spolu s Windows RT.

Jaký je váš názor na nové a větší AMOLED displeje? Jaký displej máte na svém zařízení vy, případně jaká technologie je podle vás lepší?

Zdroj: SamMobile

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (18)