Samsung se smál Applu a teď ho následuje. Jack konektor na Note 10 nehledejte

Samsung Apple - reklamy

Není to moc dlouho, co si Samsung škodolibě utahoval z iPhonů (nejenom) kvůli chybějícímu jack konektoru. Ten je v dnešní stále bezdrátovější době uživateli oceňován, protože nabízí lepší zvuk než jiné varianty. U nejnovějšího Samsungu Galaxy Note 10 jej však výrobce rovněž odstranil a zároveň smazal reklamy, jimiž se do Applu strefoval.

Samsung už se Applu neposmívá …zatím

Samsung oficiálně představil Samsung Galaxy Note a Note 10+, dvě nové vlajkové lodě. Chybějící 3,5mm jack konektor je pro mnoho fanoušků zklamáním, přesto si své zájemce opět najde. Samsung se raději k záležitosti nevyjadřuje a dělá “mrtvého brouka”. Zaměřuje se pouze na pozitiva, kterých je samozřejmě mnohem více. A třeba v dohledné době přijde na další důvod, jak Apple trochu podráždit.

(UPDATED) All Samsung Ingenious Ads

(UPDATED) All Samsung Ingenious Ads

Odstranění sluchátkového portu není samo o sobě překvapením, postupně se k němu uchylují další a další výrobci. Ať už z důvodu bezdrátové budoucnosti, kvůli lepšímu stupni krytí, nebo pro zvýšení prodejů bezdrátových sluchátek, nabíječek apod. Po Applu odstranili jack také Huawei, OnePlus nebo Google. A právě proti tomu Samsung hlasitě vystupoval a postupy kritizoval. Nyní se však přidává k ostatním.

Samsung Galaxy – Growing Up | 2017 Commercial

Samsung Galaxy - Growing Up | 2017 Commercial

V posledních letech Samsung u iPhonů ostře kritizoval nejenom chybějící 3,5mm jack konektor, ale také zářezy. Apple tím prý “omezoval” design. Reklamy, které se do Applu strefovaly, už nejsou dostupné na oficiálním YouTube kanále. Jednalo se nicméně o “časově omezené reklamy”, takže to osobně nepovažuji za nějaký přešlap; konkurenční válka tu vždy byla, je a bude. Nutno zmínit, že to Apple Samsungu za posměšky patřičně vrátil.

Připomeňme si vtipné reklamy Samsungu proti Applu

Jedna z nejznámějších sérií reklam známá jako „Ingenius“ se zaměřuje na herce, který se snaží v roli zaměstnance Apple přesvědčit skeptické zákazníky chytrých telefonů, aby si koupili iPhone. Pro žádného z nich však nejsou argumenty přesvědčivé, protože chtějí na telefonu dělat určité věci, které prostě iPhone neumožňuje. Včetně chybějícího konektoru pro sluchátka, slotu pro karty microSD a displejů bez zářezů.

Samsung makes Fun of Apple#5(You will hate Apple after seeing this)

Samsung makes Fun of Apple#5(You will hate Apple after seeing this)

Čím vás Galaxy Note 10 zaujal?

Zdroj: AndroidAuthority

Lukáš Altman
O Autorovi - Lukáš Altman

Ahoj. Baví mě technologie a aplikace, které usnadňují každodenní život. Ve své tvorbě rád používám konstruktivní kritiku, fandím značkám jako Huawei, Honor nebo Xiaomi. více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (14)