Samsung chce “zabít” výřezy: Připravuje fotoaparát umístěný pod displejem

Samsung připravuje fotoaparát umístěný pod displejem

Spousta z nás nevidí výřezy v displejích ráda, přesto je většina nových high end telefonů nabízí. Jedním z posledních výrobců, který výřezy do svých telefonu nedává je Samsung. Ten nyní, na akci OLED fórum vybraným odběratelům za zavřenými dveřmi, prezentoval několik nových technologií. Nejzajímavější z nich je zřejmě fotoaparát umístěný pod displejem. Ukončí tato technologie éru telefonů s výřezy?

Samsung prezentoval celkem čtyři nové technologie schované pod displejem

Samsung toho představil více, ale zřejmě nejzajímavější technologie nese zkratku UPS. Ta zkracuje v překladu „senzor (včetně fotoaparátu) umístěný pod displejem“. Únik informací má na svědomí známý twitter účet Ice Universe na kterém se objevil jeden slajd z dané prezentace. Oficiálně nic potvrzeno nebylo, ale spekuluje se, že fotoaparát bude viditelný pouze v momentě, kdy se zrovna pořizuje snímek. V této chvíli by se pixely vypnuly (nebo přepnuly) do průhledného stavu a fotoaparát by byl schopný fotit skrz ně. S novou technologií by budoucí telefony mohly přinést opravdu bezrámečkový design bez využití obezliček, jako jsou vysouvací mechanismy, které najdeme např u Xiaomi Mi Mix 3.

Dalšími představenými technologiemi byla čtečka otisků prstů pod displejem (FoD), dotyková (haptická?) odezva některých míst na displeji – jako příklad se uvádí integrovaný D-Pad pro hraní her. A poslední novinka nese zkratku SoD a má jít o technologii reproduktorů, které vydávají zvuk skrz čelní stranu displeje a nepotřebují fyzické otvory.

Samsung bohužel nepřiložil žádná data. Fotoaparát pod displejem prý zatím existuje ve stádiu několika prototypů. Odhaduje se, že technologie nepřijde na trh dříve než v roce 2020, nebude se tak týkat Samsung Galaxy S10. Do té doby se zřejmě budeme muset zřejmě spokojit, buď s minimálními výřezy nebo vysouvacími mechanismy.

Těšíte se na dobu „bezvýřezovou“?

Zdroj: lifehacker.com.autechspot.com, twitter

Jiří Řáha
O Autorovi - Jiří Řáha

Mým první telefonem byl, dnes již pravěký, Ericsson r310s s obrovskou anténou ve tvaru žraločí ploutve na vrchu zařízení. Následovala téměř dekáda telefonů od Nokie.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)