Menu

Samsung Fingers – prdící rukavice se Super EMOLedem (povedený aprílový žertík)

První duben s sebou nese jeden velmi oblíbený zvyk – dělat si z lidí blázny, kde to jen jde. Této tradice se chopil i největší výrobce mobilních telefonů Samsung, který představil revoluční produkt – Samsung Fingers. Mobilní zařízení dnes nalezneme v hodinkách, náramcích, jsou náznaky i na prsten, tak jihokorejského výrobce napadlo, že bychom chytré zařízení ocenili možná i v rukavicích! Samsung Fingers se navíc pochlubí lepší výbavou než drtivá většina současných telefonů.

Samsung Fingers disponují nejtenčí (0,2 mm) a nejlehčí (1 gram) konstrukcí na trhu. Informace na dlani, říkáte si? Přesně tak přemýšlí i Samsung a do těchto míst umístil 3″ flexibilní displej s UltraHD rozlišením a technologií Super Emo-LED – nejspíše pro smutnější uživatele. Skvěle je na tom také vnitřní paměť – 4GB RAM a 32/64GB vnitřní úložiště. Ve výbavě nechybí ani 16MPx fotoaparát pro nenápadné focení okolního světa, Wi-Fi konektivita, laserový projektor S Laser či zabudovaný mikrofon v prstu – pojem cucat z prstu zde nabírá nový rozměr.

Samsung-Fingers_Specifications

Samsung Fingers – pohybová gesta a další funkce

Kde jinde byste ocenili pohybová gesta, že? Rukavice a snímání pohybů prstů k tomu přímo vybízí. Samsung si je přínosu tohoto řešení vědom a rukavice umožní pomocí gest například ovládat telefonní hovory.

Samsung-Fingers_Gestures-01

Neméně oblíbenou funkcí se stává reprodukce zvuku, který z nás vychází při nadměrné konzumaci fazolí a jiného nadýmajícího jídla. Se Samsung Fingers zkrátka dosáhnete zvuku prdu snadněji než kdy dříve – stačí k tomu správný pohyb palce.

Samsung-Fingers_Gestures-02

Skvělý je také zesilovač hlasu – stačí mluvit k palci a o vše ostatní se postará nový produkt od Samsungu a prsty.

Samsung-Fingers_Voice-and-Snap-AMP

S Charge – nabíjejte máváním na slunce

Hřejivý kotouč kdesi v povzdálí nad našimi hlavami dodává dostatek tepla a světla zároveň, proč jej jednou za čas neodměnit přátelským zamáváním? I na to inženýři Samsungu mysleli a představili funkci S Charge, která dobíjí akumulátor v rukavicích pomocí světla. Na slunce stačí zamávat a rukavice již čerpají potřebnou energii.

Samsung-Fingers_S-charge

Poznávejte dotykem, ohřívejte stiskem!

Ačkoliv člověk dává přednost zrakovému smyslu, občas se vyplatí použít hmat – zvláště pokud máte na sobě Samsung Fingers. S funkcí Palm-Rec vám rukavice prozradí, na co právě saháte a nabídnou ideální řešení. V tomto případě by nás velmi zajímala reakce na určité předměty a jsme přesvědčeni, že by se toto zkoumání stalo zábavou na celé dny. A to ještě nevíte, že si pomocí Samsung Fingers rovněž udržíte vaše kafe horké nebo naopak ochladíte studený nápoj! Postará se o to funkce ThermoPad, která dokáže ohřívat, respektive ochlazovat objekty. Tedy spíše udržovat současnou teplotu jiných předmětů.

Samsung-Fingers_Palm-Rec02

Vybere si každý

Stejně jako u telefonů, kde se výrobci předhánějí o originálnější design, nabídnou i Samsung Fingers několik provedení. Vybere si opravdu každý! Ať jste průměrný český občan, cyklista, rváč či princezna, Samsung Fingers vám budou k ostatnímu oblečení ladit.

Samsung-Fingers_Variations

Závěr – Samsung Fingers a povedený aprílový žertík

Tento článek neměl za úkol testovat vaši bystrost a zjistit, zdali si uvědomujete, do kterého dne jste se právě probudili. Naším cílem bylo představit zařízení od Samsungu, které bylo vymyšleno pouze pro tento usměvavý den, protože jsme přesvědčeni, že se tento žertík Samsungu opravdu povedl. Na druhou stranu se nemůžeme ubránit dojmu, že chytré rukavice vůbec nemusí být tak špatné zařízení. Samozřejmě to bude ještě nějaký čas trvat a podobných funkcí, jako nabízí Samsung Fingers, se asi jen tak nedočkáme, ale myšlenka to není k zahození, že?

Samsung-Fingers_Talk-to-the-hand

zdroj: global.samsungtomorrow.com

 

Komentáře

Xender

Xender 0

z aplikace
1.4.2014 11:54

Jen takovej dotaz. Co je to EMOLed?

Shark.jd

Jan Dolejšexternista 21

1.4.2014 13:08

Xender
Část aprílového vtip Samsungu – vtipná záměna technologie Super AMOLED.

LinS

Tomáš Filip 0

1.4.2014 13:14

Super EMOLED byl vyvíjen pouze vyznavači stylu EMO :-D. Jojo, povedený vtípek, to se musí nechat!

Juhele

Juhele

1.4.2014 14:09

a to ještě neznáte displeje OMELET založené též na organické bázi, akorát narozdíl od OLED technologie tato staví spíše na bázi organických polymerů (bílkovin). Technologie poměrně stará, ale moc se o ní nemluví. :-D

V0J7A

V0J7A 0

z aplikace
1.4.2014 13:58

Teda vážně netuším, jak by to všechno napadli do jednoho gramu!

V0J7A

V0J7A 0

z aplikace
1.4.2014 13:58

Oprava: nacpali

Simonbalko

simonbalko 0

z aplikace
1.4.2014 14:04

ja už som iba čakal na koniec článku na cenu :-D jaká namotávka :-D ale mohlo by niekedy, len neviem ako by to tam napchali :-D

NecNar

NecNar

8.4.2014 6:16

škoda že je to fake už mě serou take skvěle napady a hovno z toho :(

RSS (komentáře k článku)