TOPlist

Do Česka míří špičkový robotický vysavač Roborock S8 MaxV Ultra. Čím je unikátní?

Roborock S8 MaxV Ultra
  • Do Česka míří robotický vysavač Roborock S8 MaxV Ultra
  • Jako jediný na trhu se pyšní podporou standardu Matter
  • Má chytré technologie pro zajištění efektivnějšího čištění

Robotický vysavač Roborock S8 MaxV Ultra se na některé světové trhy dostal už před více než týdnem, nicméně do dalších zemí teprve zamíří. Jednou z nich je evidentně i Česká republika – vysavač se nám podařilo najít v katalozích několika tuzemských prodejců. S cenou 35 499 Kč bude jasně dávat najevo, že je stvořen pro ten nejdokonalejší úklid domácnosti.

Přestože se o domácím pomocníkovi Roborock S8 MaxV Ultra bavíme především jako o vysavači, který poskytuje sací výkon až 10 000 Pa, v téhle cenové kategorii je naprostou samozřejmostí, že dokáže podlahu i vytírat. Podlahu mopuje horkou vodou a následně suší vyhřívaným vzduchem. Díky vysouvacímu bočnímu kartáčku se schopností vykonat až 185 otáček za minutu pak dovede vyčistit i ta nejhůř dostupná místa, například rohy místností.

Roborock S8 MaxV Ultra – Cleaning Beyond Limits.

Roborock S8 MaxV Ultra - Cleaning Beyond Limits.

Čím je vysavač zcela unikátní, je podpora standardu Matter, který usnadňuje jeho integraci do pokročilých systémů chytré domácnosti.

Co je to Matter? (vysvětluje ChatGPT)

Standard Matter je otevřený komunikační protokol pro chytrá zařízení domácnosti, který usiluje o zajištění lepší kompatibility mezi různými výrobky inteligentní domácnosti různých výrobců. Matter je vyvíjen Aliancí pro konektivitu, dříve známou jako Aliance Zigbee, která zahrnuje firmy jako Apple, Google, Amazon a mnoho dalších. Cílem standardu Matter je umožnit zařízením, jako jsou chytré žárovky, termostaty, zámky a další, aby spolu snadno komunikovala bez ohledu na výrobce, a to přes běžné síťové technologie jako Wi-Fi a ethernet. To by mělo zjednodušit nastavení a používání chytrých zařízení pro koncové uživatele a zároveň zvýšit jejich interoperabilitu a bezpečnost.

Efektivitu mopování posouvá na ještě vyšší úroveň technologie VibraRise 3.0. Dvojice vibračních modulů s vysokou frekvencí je využívána k odstranění prachu, špíny i zaschlých skvrn. Vysavači nedělá problém tento systém využít ani při čištění koberců, kde ale zvedne mop o 20 mm do vzduchu, aby se koberec neprovlhčil. Dále musíme zmínit inteligentní detekci překážek s technologií Reactive AI 2.0, která spoléhá na RGB kameru, jež umí v reálném čase rozeznat až 73 typů objektů, a LiDAR senzor, díky němuž si vysavač dokáže vytvořit chytrou mapu místnosti. Součástí bohaté softwarové výbavy je také hlasový asistent.

Roborock s8 MaxV Ultra

Zapomenout nelze ani na špičkovou dokovací stanici RockDock Ultra, která se dokáže sama postarat o vysavač, když zrovna aktivně neuklízí. Dokáže mu doplnit vodu, vysušit jej, aby nedocházelo k růstu bakterií a plísní nebo vyprázdnit jeho nádrž.

roborock s8 maxv ultra

Máte nějakou zkušenost s vysavači Roborock?

Zdroje: Roborock (1, 2), Roboticky-vysavac.cz, CZC, vlastní

Adam Kurfürst
O Autorovi - Adam Kurfürst

Adam studuje na gymnáziu a technologické žurnalistice se věnuje od svých 14 let. Pakliže pomineme jeho vášeň pro chytré telefony, tablety a příslušenství, rád se… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)