Říjnový update pro Pixely přináší důležité opravy. Konec Pixelu 2 se blíží.

update pixel říjen

Rodina telefonů Google Pixel se nedávno rozrostla o dva nové členy. Některé ze starších zařízení se zároveň už brzy odporoučí do zaslouženého důchodu. Jaké novinky přinese říjnový update majitelům Pixelů mimo obvyklých oprav chyb a zvýšení bezpečnosti?

Na všechny podporované telefony rodiny Pixel přináší nový update lepší chování automatického otáčení obrazovky. Aktualizace by také měla pomoct některým zařízením, které se zasekávají během procesu bootování. Dále by mělo být opraveno chybné chování notifikací oznamujících hovor nebo špatná detekce gesta pro vyvolání nabídky s aplikacemi. Update pak obsahuje některé změny, které se týkají jen Pixelu 4a. Zlepšeno bylo chování automatické regulace jasu a chování dotykové vrstvy displeje pokud je nalepeno ochranné sklo na displeji.

Google také potvrdil, že říjnová aktualizace je předposlední pro telefony Pixel 2 a Pixel 2 XL, které přišly na trh v roce 2017. Poslední aktualizaci tyto telefony obdrží letos v prosinci. Jejich oficiální podpora tak trvala něco málo přes tři roky. Všem majitelům samozřejmě jejich zařízení budou fungovat i dále, ale již nebudou dostávat pravidelné bezpečnostní updaty ani nové verze operačního systému Android. Plánovaná data konce podpory pro jednotlivé zařízení Google Pixel nebo Nexus najdete na stránkách oficiální podpory Google.

Jak dlouho garantuje updaty výrobce vašeho telefonu?

Zdroj: androidauthority

Petr Ludvík
O Autorovi - Petr Ludvík

Se smartphony jsem začal v roce 2004. Můj první Android byl T-Mobile G1 (2009). Vystřídal jsem většinu telefonů Google Nexus a Pixel. Posledních deset let… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)