Největší světový výrobce prý skokově zdražil mobilní procesory

MediaTek čipsety zdražení

Společnost MediaTek, podle světových statistik aktuálně největší producent čipsetů do mobilů, přikročila dle asijských médií u svých produktů k několikaprocentnímu zdražení. Týkat se to má jak 4G/LTE jednotek, tak i 5G variant. I když u každého segmentu s jiným procentuálním skokem. V případě procesorů se starší 4G/LTE konektivitou dosahuje údajně zdražení patnácti procent. U nejmodernějších 5G čipsetů měly ceny poskočit až o 5 %.

Důvod je celkem zřejmý. Vinou globálního nedostatku procesorů skokově podražila kompletace jednotek u strategicky významné firmy Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC), na které jsou závislí i další velcí hráči. I když to zatím nebylo potvrzeno, podobné kroky se očekávají i od světové mobilní procesorové dvojky, společnosti Qualcomm. Tchajwanský MediaTek již před nějakou dobou zdražil také WiFi moduly. Bude zajímavé sledovat, jak se případné zdražení procesorů největšího globálního výrobce projeví na cenách mobilů. Tyto čipsety totiž využívají hlavně značky, které se snaží jít s cenou maximálně dolů.

Které procesory MediaTek jste už používali?

Zdroj: gizmochina

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)