TOPlist

Proč Apple Watch nefungují s Android telefony? Výrobce v tom má jasno!

Apple Watch Android
  • Apple byl obžalován Spojenými státy pro udržování monopolu
  • Příkladem v žalobě byla nekompatibilita Apple Watch s Android telefony
  • Apple se pokoušel hodinky s Androidy spojit tři roky, ale nakonec marně

Pokud se vám Apple Watch líbí konstrukčním provedením a funkcemi, jež nabízejí, ale současně používáte Android telefon, bohužel máte smůlu, protože se hodinky kamarádí pouze s iPhony. Americké Ministerstvo spravedlnosti tento fakt používá jako jeden z příkladů pro podložení svého tvrzení, že je technologický konglomerát Apple monopol a dopouští se protisoutěžních praktik, pro které je Spojenými státy aktuálně žalován.

Ministerstvo je přesvědčeno, že nekompatibilita Apple Watch s operačním systémem Android nutí uživatele při přechodu z iOS na systém od Googlu utrácet víc peněz.

Chytré hodinky Apple Watch jsou kompatibilní pouze s iPhonem. Pokud tedy společnost Apple dokáže uživatele nasměrovat ke koupi hodinek Apple Watch, je pro něj koupě jiného typu chytrého telefonu nákladnější, protože musí opustit své drahé hodinky Apple Watch a koupit si nové chytré hodinky kompatibilní se systémem Android.

Apple Watch Ultimate

Společnost Apple si má podle žaloby dále uvědomovat, že přimět uživatele ke koupi Apple Watch namísto produktu třetí strany pomůže ke zvýšení prodejů iPhonů. Apple prý dále připouští, že kompatibilita jeho hodinek s Androidem by odstranila odlišnost iPhonu od konkurenčních telefonů.

Apple má ale argument úplně na všechno, a tak v reakci na tvrzení Ministerstva prohlásil, že v jednu dobu uvažoval nad rozšířením podpory pro Apple Watch na operační systém Android. Po tříletém výzkumu se však údajně dospělo k závěru, že to není možné kvůli technickým omezením.

AppleWatch

Vadí vám nemožnost spárovat Apple Watch  s Androidem?

Zdroje: 9to5Mac, žaloba amerického Ministerstva spravedlnosti

Adam Kurfürst
O Autorovi - Adam Kurfürst

Adam studuje na gymnáziu a technologické žurnalistice se věnuje od svých 14 let. Pakliže pomineme jeho vášeň pro chytré telefony, tablety a příslušenství, rád se… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)