PowerPot: nabijte svůj telefon speciálním kotlíkem!

powerpot_ico

Při déle trvajících výletech do přírody vyvstává z hlediska uživatele moderních mobilních technologií zásadní otázka: jak udržet všechna zařízení při životě? Řešení je samozřejmě více – můžete se například zásobit dostatečným počtem externích baterií (viz například náš test externích baterií od Verbatimu), nicméně například na měsíc trvající pobyt mimo civilizaci už byste jich potřebovali docela velkou zásobu, která by se v batohu citelně pronesla. Se solárními nabíječkami také většina uživatelů nemá právě nejlepší zkušenosti, navíc jejich efektivita závisí na intenzitě dopadajícího světla a délce pobytu na slunci.

PowerPot: nabijte svůj telefon speciálním kotlíkem! PowerPot: nabijte svůj telefon speciálním kotlíkem!

Jako zajímavé řešení se jeví PowerPot V – nabíječka, získávající energii z tepla. Je tedy ideální pro případy, kdy během své výpravy za dobrodružstvím hodláte připravovat jídlo nad ohněm. Nabíječka tak bude parťákem pro všechny vaše outdoorové aktivity, ať už se chystáte na dlouhou túru, na hory nebo třeba na tábor. Kromě nabití telefonu a dalších zařízení navíc jako “vedlejší produkt” získáte vroucí vodu, kterou můžete využít k přípravě čaje či instantních pokrmů.

PowerPot: nabijte svůj telefon speciálním kotlíkem! PowerPot: nabijte svůj telefon speciálním kotlíkem!

Podívejte se na oficiální představení tohoto gadgetu na videu:

https://www.youtube.com/watch?v=7fU-nQnFo3I

Jak to tedy celé funguje? PowerPot je termoelektrický generátor navržený pro práci se širokou škálou ploten a dalších zdrojů tepla. K hrnci se skrze konektor připojí napájecí kabel, který se protáhne držadlem (tento kabel je pochopitelně odolný proti horku). Následně se do nádoby alespoň do 2/3 nalije studená voda a umístí se nad zdroj tepla. Poté, co se na kabelu rozsvítí zelená LED, se do USB portu připojí zařízení, které hodláte nabíjet. Po dokončení nabíjení je nutné nejprve odstranit “kotlík” ze zdroje tepla a nechat vychladnout, aby nedošlo k teplotnímu šoku.

Návod k použití kotlíku PowerPot Návod k použití kotlíku PowerPot

Návod k použití kotlíku PowerPot Návod k použití kotlíku PowerPot

Není to tedy nejpraktičtější řešení pro každý případ, nicméně jistě jste se i vy ocitli či v budoucnu ocitnete v situaci, kdy byste přesně něco takového ocenili.

Proč právě PowerPot?

Jako hlavní vlastnosti prezentuje výrobce PowerPotu V toto:

 • Nízká hmotnost – zařízení váží 12,1 uncí (343 gramů) a dle oficiálních stránek je tak nejlehčím přenosným elektrickým generátorem.
 • Dvojí využití – PowerPot nejen nabije váš telefon, ale také ohřeje vodu na kávu, čaj nebo polévku.
 • Funguje ve dne i v noci – na rozdíl od solárních nabíječek, které vyžadují přímé slunce, funguje PowerPot bez ohledu na denní dobu nebo počasí.
 • Univerzální – k nabíjení můžete použít v podstatě jakékoli zdroje tepla, nad které lze umístit kotlík – přenosný vařič, kamna, elektrický či plynový sporák nebo třeba táborák.
 • Odolný – nehořlavý nabíjecí kabel, povrch odolný proti povětrnostním vlivům a žádné pohyblivé části by měly být zárukou, že zařízení přežije i v náročných podmínkách.
 • Pro všechna zařízení – tímto způsobem můžete nabíjet jakékoli zařízení, které je schopné přijímat energii z USB portu. Snadno tak nabijete telefon, fotoaparát, baterku či GPS.
 • Omezená doživotní záruka.
PowerPot nejen nabije váš telefon, ale také ohřeje vodu na kávu, čaj nebo polévku PowerPot nejen nabije váš telefon, ale také ohřeje vodu na kávu, čaj nebo polévku

“Nabíjecí kotlík” již otestovali v několika zahraničních médiích převážně s kladným výsledkem. CNET.com ve své recenzi vidí jako hlavní výhodu malou hmotnost a fakt, že spolu s nabíjením telefonu můžete uvařit večeři. Celkově PowerPot hodnotí jako užitečný gadget za rozumnou cenu, který využijete nejen během táboření pod hvězdami, ale také například při výpadku proudu. V praktickém testu se redaktorovi podařilo s PowerPotem nabít iPhone 5, který se z běžné zásuvky nabije z nuly na 100 % za 2 hodiny a 10 minut, během 2 hodin a 50 minut.

PowerPot již otestovali v několika zahraničních médiích PowerPot již otestovali v několika zahraničních médiích

PowerPot již otestovali v několika zahraničních médiích PowerPot již otestovali v několika zahraničních médiích

Pokud byste se o tomto produktu chtěli dozvědět více, doporučujeme nahlédnout do sekce odpovědí na nejčastější otázky, kde jsou slovně a na videích rozebrány i ty nejmenší detaily, včetně způsobu čištění kotlíku. K dispozici je také kompletní uživatelský manuál ve formátu PDF.

Technické parametry

 • Výstup: maximálně 5 W, 1 A, 5 V (DC) do USB portu.
 • Hmotnost: 12,1 uncí (343 g).
 • Objem: 1,4 litru.
 • Rozměry: 11,4 cm x 14,0 cm nebo 11,4 cm x 20,3 cm s víkem.
 • Materiál: tvrdý eloxovaný hliník.
 • Obsah balení: PowerPot s víkem (které lze použít jako misku), 5 V USB regulátor a kabel “3 v 1”.

Kdy, kde a za kolik?

PowerPot V lze objednat na oficiálních stránkách za cenu 149 dolarů (to je bez daně a cla asi 3 000 Kč), přičemž mezi zeměmi, do kterých ho lze zaslat, nechybí ani Česko a Slovensko. Poštovné přijde na 30 dolarů (600 Kč) při volbě běžné zásilky, respektive 43 dolarů (870 Kč) za prioritní balík.

V nabídce najdete také další zajímavé související produkty:

 • PowerPot V Battery Bundle, kde je navíc externí baterie s kapacitou 1800 mAh za 169 dolarů (3 400 Kč).
 • PowerPot V Premium Bundle s externí baterií a vařičem pro propanbutanovou bombu za 189 dolarů (3 800 Kč).
 • The PowerPot X – verze s výstupem 10 W a 2 A, se kterou by neměl být problém nabíjet i tablety, za 219 dolarů (4 400 Kč).
V nabídce jsou i zvýhodněné balíčky V nabídce jsou i zvýhodněné balíčky

V českých e-shopech, alespoň dle našeho skromného průzkumu, PowerPot prozatím neseženete.

Zdroje: ThePowerPot.com, CNET.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (16)