Porovnání všestranných hodinek Amazfit Stratos 3 a Honor Watch GS Pro

porovnani-amazfit-stratos-3-honor-watch-gs-pro

Vítejte u dalšího srovnání zajímavých kousků chytré elektroniky. Po malé pauze jsme se zaměřili na chytré hodinky, mezi kterými je v dnešní době čím dal těžší si vybrat a vůbec se mezi nimi zorientovat. Pořídíte je za pár stovek, nebo klidně i za desítky tisíc. V tomto porovnání parametrů jsme proti sobě postavili model Amazfit Stratos 3 a Honor Watch GS Pro. Čínští konkurenti jsou si velmi podobní nejen na první pohled, ale také cenově. Nicméně jsou mezi nimi podstatně rozdíly. Je velmi pravděpodobné, že zrovna mezi těmito hodinkami můžete vybírat při hledání nákupních dárků, tak tady máte základní srovnání z hlediska specifikací a výbavy…

Porovnání Amazfit Stratos 3 a Honor Watch GS Pro

Design

Vzhledově spadají oboje hodinky do “klasické” sportovní kategorie s kulatým displejem, dvěma bočními tlačítky, kovovo-plastovým tělem a silikonovými řemínky. Amazfit hodinky mají vnější průměr 48 milimetrů, Honor konkurent o šest desetin víc. Mimo jiné i kvůli tomu, že má o malinko větší displej. Honor hodinky jsou současně asi o pět gramů těžší, rozdíl v tloušťce jsou pouhé dvě desetiny milimetr. Oba modely disponují ochranou se standardem 5ATM a jsou tedy vhodné na plavání. Stejně tak je u obou možné vyměnit řemínky za jakékoli jiné s šířkou 22 milimetrů.

Amazfit Stratos 3 Honor Watch GS Pro
průměr 48 mm 48,6 mm
hmotnost 40,4 g 45,5 g
tloušťka 13,4 mm 13,6 mm
tlačítka 2 2
odolnost 5ATM 5ATM

Výbava

Amazfit Stratos 3 mají 1,34″ TFT displej s ochranou Gorilla Glass 3 a rozlišením 320 x 320 pixelů. Honor Watch GS Pro disponují 1,39″ AMOLED displejem s rozlišením 454 x 454 pixelů, nicméně standard Gorilla Glass u nich chybí. Oboje hodinky mají vlastní GPS, barometr, kompas, senzor okysličení krve, nabíjení přes magneticky připínanou nabíječku a samozřejmě Bluetooth. Model od Amazfit vyrukuje s WiFi, NFC, konkurenční Honor hodinky zase ale mají mikrofon a reproduktor, se kterými je možné vyřizovat hovory.

Amazfit Stratos 3 Honor Watch GS Pro
displej 1,34″ TFT 1,39″ AMOLED
rozlišení 320 x 320 454 x 454
barometr ano ano
GPS ano ano
WiFi ano
NFC ano
reproduktor ano
mikrofon ano
baterie 300 mAh 790 mAh
běžná výdrž 7 dní 25 dní
výdrž s GPS 35 h 40 h
úsporná výdrž s GPS 70 h 100 h

Zajímavé porovnání nabízí Amazfit Stratos 3 a Honor Watch GS Pro z hlediska výdrže. Celková maximální hodnota vyjádřená ve dnech hraje ve prospěch hodinek Honor, konkrétně v poměru 25:7. Při trvale zapnuté GPS překonává konkurenta o pět hodin.

Funkce

Oba konkurenti v sobě mají proprietární uzavřený systém, nicméně nic zásadního vy nich nechybí. Měření a analýza tepové frekvence, SpO2, stresu, spánku… s tím vším můžete počítat. I nabídka sportovních aktivit by vám měla u obou variant v pohodě dostačovat, ale i tady Honor Watch GS Pro se svými 110 módy vedou. Lákají přitom třeba na zpětné trasování při turistice, podrobnější data k počasí nebo trenéra lyžování. Jak už bylo zmíněno, Honor hodinky mohou díky reproduktoru a mikrofonu nabídnout telefonování ze zápěstí. Amazfit model má zase vlastní WiFi a také NFC, které ale zatím nemá v ČR využití pro platby. Čeští zákazníci naopak ocení u Honor hodinek lokalizaci do našeho jazyka.

Amazfit Stratos 3 Honor Watch GS Pro
sportovní módy 80 110
měření tepu ano ano
SpO2 ano ano
spánek ano ano
stres ano ano
čeština ano
volání z hodinek ano
přehrávání hudby ano ano

Porovnání cen Amazfit Stratos 3 a Honor Watch GS Pro

Srovnání částek, za které se dají tito konkurenti sehnat, je velmi těsné. Samozřejmě hodně záleží na tom, kde se po nich budete dívat. Obecně ale stojí Amazfit hodinky cca čtyři a půl tisíce, zatímco ty od Honoru o cca pětistovku až tisícovku víc. V česku je v pohodě seženete ve velké spoustě obchodů.

Které hodinky vám přijdou lepší?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)