Poco C3 oficiálně: levný telefon s MIUI 12, velkým displejem a třemi fotoaparáty

levný android telefon

Po několika teaserech představila společnost Poco oficiálně svůj nejnovější telefon Poco C3. Pokud si říkáte, že jste podobný telefon už viděli, nemýlíte se. Telefon má totiž spoustu společného s Redmi 9C, ovšem nějaké rozdíly se zde přece najdou. Pojďme se na telefon tedy podívat.

Poco C3 oficiálně

Přední stranu telefonu pokrývá 6,53″ IPS LCD panel s rozlišením 1600 x 720 pixelů a poměrem stran 20:9. Narušuje jej výřez, kde se nachází 5 megapixelová selfie kamerka se schopností natáčet Full HD video. Po přesunutí na zadní stranu spatříme soustavu tří fotoaparátů. Ten hlavní disponuje rozlišením 13 megapixelů, je zde také 2 megapixelová makro kamerka a hloubkový snímač se stejným rozlišením. Zadní strana má matný povrch, což je dobrá zpráva, ovšem na rozdíl od Redmi 9C se zde nenachází čtečka otisků prstů.

O výkon se zde stará čipset MediaTek Helio G35, kterému dopomáhají buď 3 nebo 4 GB RAM. Úložiště má u obou variant kapacitu 64 GB a je možné jej rozšířit skrz microSD kartu. Můžeme také počítat s MIUI 12, které je založené na Androidu 10 a o výdrž se stará 5 000 mAh baterie s 10 W nabíjením. Základní verze vyjde na 7 499 INR, což je asi 2 300 korun bez daně. O globální dostupnosti zatím nepadla zmínka.

Co by vám v telefonu chybělo nejvíce?

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)