Oppo Watch zamířily do světa. Co umí tato očividná kopie Apple Watch?

Oppo Watch parametry ceny

Po březnovém uvedení na čínský trh společnost Oppo představila své nové chytré hodinky také zbytku světa. Jak jsme mohli vidět už dříve, nové Oppo Watch nápadně připomínají hodinky od amerického Applu. Pochopitelně ale jen vizuálně, po stránce softwaru nabízejí úplně jiné řešení. Nutno podotknout, že velmi zajímavé. Běží totiž na systému Wear OS od Googlu. Ten se doposud na trhu masivně neuchytil a jeho fanoušci nemají úplně široký výběr. Další parametry hodinek Oppo Watch hovoří například o maximální třítýdenní výdrži, 1GB RAM, 8GB úložišti nebo NFC.

Hodinky se pro globální trh vyrábějí ve dvou velikostech, 41 mm (1,6″ AMOLED displej) a 46 mm (1,91″). Ty větší pak ve variantách s WiFi a LTE. Kromě jiných rozměrů mají větší modely silnější baterii (430 mAh), která nabídne 36 hodin běžného používání (30 u verze s LTE) a případně 21 dní v úsporném režimu. 300mAh baterie v menším modelu nabízí výdrž 20 hodin při běžném používání a 14 dní v úsporném režimu. 46mm verze hodinek mají keramická záda a v nabídce jinou paletu barev (black a glossy gold) oproti 41mm verzi (black, pink gold a silver mist). Ostatní parametry jsou u všech Oppo Watch stejné.

Oppo Wath parametry ceny barevné varianty

Hodinky pohání čipset Qualcomm Snapdragon Wear 3100, kterému sekundují 1GB RAM paměť a 8GB úložiště. Jak vzhled hodinek napovídá, nejsou úplně určené na sportování. I tak zvládnou měřit několik druhů běhu, pětiminutové běžné cvičení, chůzi, jízdu na kole a plavání (mají 5ATM certifikaci). Ze zdravotních funkcí jsme se dočkali měření tepu i spánku a k dispozici jsou také dechová cvičení.

Mezi další parametry Oppo Watch patří NFC, GPS, Bluetooth 4.2 + BLE, WiFi a u jednoho modelu zmíněné LTE. Všechny modely jsou nabíjeny pomocí magneticky připínacího konektoru. Ve Velké Británii byla od Oppo nasazena cena 229 liber / cca 6 700 Kč za 41mm verzi a 369 liber / cca 10 700 Kč za 46mm verzi.

Co říkáte na nové hodinky od Oppo?

Zdroj: Oppo

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)