Displej OnePlus 9 Pro by měl v jedné parádní věci dohnat ty od Samsungu

OnePlus 9 Pro dynamická frekvence displej

Čínská společnost OnePlus by měla během několika týdnů představit svůj nový vlajkový telefon. Nebo telefony, pokud jich v řadě 9 nakonec dorazí víc. Je to hodně pravděpodobné, neboť se mluví mimo jiné i o modelu 9 Pro. K tomuto mobilu už uniklo pár informací a ta aktuálně poslední je hodně zajímavá. Spekulace hovoří o tom, že OnePlus 9 Pro dostane 120Hz LTPO displej neboli panel, kterého se týká dynamická obnovovací frekvence. Tu momentálně využívají některé vlajkové mobily od Samsungu.

Hodnota 120 Hz je u těchto obrazovek pouze maximální možnou hranicí, u které se přístroj nemusí za každou cenu držet. Například při prohlížení fotek nebo čtení textu se telefony s LTPO displejem umějí rozhodnout, jak “rychlá” by měla frekvence být. Tím velkou měrou šetří energii spotřebovávanou z baterie. vyšší frekvence si jí pochopitelně vyžádá víc. Informaci o tom, že se bude dynamická frekvence a LTPO displej týkat nového OnePlus 9 Pro, přinesl známý tipér Max Jambor.

Jakou frekvenci má váš telefon? A můžete ji změnit?

Zdroj: acentral

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)