Nový Gmail pro Android ke stažení, přináší rozhraní s kartami a další vylepšení.

gmail_ico

Google včera večer na sociální síti Google+ zveřejnil informaci o uvolnění nové verze aplikace Gmail pro Android. Aktualizace s číslem verze 4.6 přináší lepší zobrazení konverzací, vylepšený výběr více zpráv a celkově čistší design.

Uživatelské rozhraní přinese osvědčené karty ve stylu Google Now, které se nenápadně ale jistě prosazují ve stále více aplikacích od Google (namátkou třeba v Mapách, Disku a dalších). Dochází tak k postupnému sjednocování vzhledu všech důležitých programů, nicméně k dokonalé symbióze všech důležitých produktů po stránce funkčnosti a designu zbývá ještě dlouhá cesta.

Uživatelské rozhraní přinese osvědčené karty ve stylu Google Now Uživatelské rozhraní přinese osvědčené karty ve stylu Google Now

Jednou z novinek je výraznější zobrazování označených zpráv (kromě podbarvení také změnou ikony), takže uživatel bude mít lepší přehled o tom, jaké e-maily se chystá přesunout, archivovat či smazat. Kromě toho aplikace upozorní, pokud je vypnutá synchronizace účtu.

Výraznější zobrazování označených zpráv Výraznější zobrazování označených zpráv

Aplikace upozorní, pokud je vypnutá synchronizace účtu Aplikace upozorní, pokud je vypnutá synchronizace účtu

Uvolňování aktualizace začalo podle dostupných zpráv v noci na dnešek, protože ji ale Google vydává postupně, možná si budete muset nějaký ten den počkat. Nebo také ne – instalační balíček nejnovější aplikace Gmail můžete stáhnout z následujících odkazů a nainstalovat ho manuálně (jedná se o verzi, určenou pro Android 4.0 a novější). Musíme ale upozornit, že několik čtenářů serveru Android Police hlásí samovolné restarty po zapnutí automatické synchronizace v nové verzi. Možná tedy bude rozumnější odložit instalaci, než Google zjistí, co se děje.

Gmail
Gmail

Zdroje: Android Central, Gmail – Google+, Android Headlines, TechCrunch, CNET, Android Police, The Verge, Engadget a Gigaom.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (18)