Menu

Nový Gmail 4.8 umí ukládat přílohy na Disk Google [odkaz ke stažení]

Ačkoli Google obvykle vydává aktualizace svých aplikací ve středu, poslední dva týdny nám ukázaly, že obr z Mountain View nemusí toto pravidlo považovat za neměnné. Dnes totiž vyšla zásadní aktualizace klientské aplikace Gmail pro Android, která přináší řadu nových funkcí.

Dnešní aktualizace přichází s číslem verze 4.8 (sestavení 1167183), přičemž poslední update nesl číslo 4.7.2 a byl vydán v lednu tohoto roku. Novinek je poměrně dost, nicméně největší pozornost si zaslouží lepší integrace se službou Disk Google. Pokud máte ve zvyku ukládat si soubory z e-mailů do tohoto cloudového úložiště, nebudete je muset nejprve stahovat a poté opětovně nahrávat – nová funkce umožňuje jejich uložení přímo na Disk. Možnost je k dispozici pro různé typy souborů, stejně jako kompatibilní multimediální obsah, který je z Gmailu otevřen skrze aplikaci Galerie. Místo stahování příloh do vašeho zařízení, kde zabírají cenný prostor, můžete nyní uložit přílohy přímo do cloudu. Soubory uložené na Disku jsou snadno přístupné z jakéhokoli smartphonu, tabletu nebo počítače.

Ukládání příloh na Disk Google a vysvětlení důvodů, proč byla zpráva zařazena do spamu

Ukládání příloh na Disk Google a vysvětlení důvodů, proč byla zpráva zařazena do spamu

Kromě podpory ukládání na Disk Google se můžete také těšit na “vyladění” složky pro nevyžádanou poštu, kde se dozvíte, proč ta která zpráva “spadla” do spamu. Tuto funkci lze vidět na pravém obrázku, kde byl do nevyžádané pošty zařazen e-mail od Microsoftu.

Gmail 4.8 také přidává lepší podporu RTL jazyků, jako je arabština, hebrejština, a perština, kde jsou obrázky kontaktů a navigační menu zobrazovány po pravé straně obrazovky.

V neposlední řadě je další novinkou rychlejší přístup k postranní “hamburgerové” nabídce, která je nyní k dispozici na kterékoli obrazovce v rámci aplikace, zatímco dosud byla dostupná jen v určitých složkách pošty. Do tohoto menu také přibyly položky pro odeslání zpětné vazby, nápověda a nastavení.

Spíše kosmetickou změnou je upravená animace aktualizace složky potažením.

Nový Gmail 4.8 umí ukládat přílohy na Disk Google

Nový Gmail 4.8 umí ukládat přílohy na Disk Google

Jak je zvykem, aktualizace je uvolňována postupně v etapách, takže jednotliví uživatelé mohou na její dostupnost čekat i několik dnů. Pokud čekat nechcete, můžete si stáhnout a nainstalovat APK balíček s Gmailem 4.8 (velikost souboru je 5,12 MB). V takovém případě je ovšem nutné mít v nastavení povolenou instalaci aplikací z alternativních zdrojů.

Gmail
VerzeLiší se dle zařízení
VelikostLiší se dle zařízení


Zdarma

Zdroje: XDA Developers, Droid Life, Android Central, Android Police.

 

Komentáře

Spook

Spook

20.5.2014 8:50

a vypnutí konverzace zase ne :(

Karelk

Karel Kiliánexternista 11

20.5.2014 9:01

To: Spook
Upřímně: tuto funkci bych asi nečekal. Je to prostě filozofie mailu od Googlu.

uni

uni

20.5.2014 9:27

Já nevím, mě přijde, že Google s tím Drive to dělá furt nějak blbě….

Spook

Spook

20.5.2014 9:32

to: Karel Kilián
Já vím, ale zase když ta možnost je ve webovém mailu, tak nevím proč by nemohla být i v aplikaci.
Já mám gmail rád ale ani za rok používání jsem si ještě na to sdružování nezvykl.. :(

Mor

z aplikace
20.5.2014 19:47

to spook: a nikdy nezvyknu!

Karelk

Karel Kiliánexternista 11

21.5.2014 12:27

To: Spook
Já už si zvykl :) A to jsem hodně velká “konzerva” :)

RSS (komentáře k článku)