Nokia C1: telefon s Androidem Go za 1300 korun určen pro rozvojové země

nokia c1 android go

Společnost HMD Global představila nový telefon Nokia C1, který je určen pro rozvíjející se trhy. Běží na Androidu Go a cena v Keni je pouhých 6 000 KES, což je asi 1 300 korun. Telefon bude k dispozici také v ostatních zemích, kde jsou Android Go telefony populární. Zmínit můžeme například Nigerii či Ugandu.

Přední stranu telefonu pokrývá 5,45″ displej s rozlišením 960 x 480 pixelů. Jedná se o IPS panel, který nabídne lepší pozorovací úhly, než TFT displeje. Součástí displeje je taktéž tvrzené sklo, které chrání obrazovku před poškrábáním. Selfie fotoaparát disponuje rozlišením 5 megapixelů a je vybaven LED bleskem a to samé platí také o zadním fotoaparátu. V Nokii C1 tiká blíže nespecifikovaný čtyřjádrový procesor na frekvenci 1,3 GHz. S nejvyšší pravděpodobností se však jedná o čipset MediaTek. Tomu dopomáhá 1 GB operační paměti RAM a 16 GB úložiště. To je navíc možné rozšířit o microSD kartu o kapacitě až 64 GB.

Nechybí podpora Dual SIM, avšak LTE chybí. 3G je zde to nejlepší možné připojení, na kterém lze pracovat. Telefon také podporuje pouze Wi-Fi 4 (802.11n). To ale nemusí telefonu tolik vadit. Android Go totiž dokáže velmi dobře minimalizovat využití dat, takže i pomalejší připojení by zde mělo fungovat dostatečně svižně. Kapacita baterie se pak zastavila na hodnotě 2 500 mAh a je jí možné dobít pomocí microUSB portu. Nechybí ani 3,5mm jack k poslechu MP3 i FM rádia. Sluchátka však nejsou součástí balení, což lze vzhledem k ceně telefonu společnosti odpustit.

Jak se vám líbí Nokia C1 s Androidem Go?

Zdroj: gsmarena.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)