Google Nexus 4 nedostane všechny nové funkce fotoaparátu v Androidu 5.0 Lollipop

Nexus-4 (1)

Aktualizace mobilního telefonu Google Nexus 4 na mobilní operační systém Android 5.0 Lollipop přišla již 14. listopadu. Mnozí uživatelé se nyní však diví, že po aktualizaci nemá jejich fotoaparát všechny nové funkce, které by podle všeho měl mít. Pojďme se podívat na to, jak to s novými funkcemi ve skutečnosti je.

Nexus 4 fotoaparát

Mezi nové vychytávky patří také aktualizované API, které uživatelům poskytne například rozšířené možnosti ovládání fotoaparátu a pořizování fotografií ve formátu RAW. Ani jednu z těchto funkcí však aplikace Fotoaparát na mobilním telefonu Nexus 4 neobsahuje. Uživatelé se tak zeptali na fóru Google Developers Issue Tracker, kde jim pracovník společnosti Google sdělil: “Nexus 4 nebude bohužel aktualizován za LEGACY camera2 level support. Jeho firmware a hardware není vytvořen tak, aby podporoval plný rozsah funkcí, který nabízí camera 2, a to včetně manuálního ovládání a podporu DNG”. Informace pocházejí od pracovníka společnosti Google, lze je tak považovat za věrohodné.

Za zmínku stojí také věta, která potvrzuje přítomnost všech funkcí na mobilních telefonech Nexus 5 a Nexus 6. Pokud tedy vlastníte novější zařízení, tak se nemusíte obávat, že vám budou některé z funkcí Androidu 5.0 Lollipop po aktualizaci chybět. Dále bylo také uvedeno, že tablet Nexus 9 bude obsahovat manuální ovládání fotoaparátu, podporou DNG však již disponovat nebude.

Vadí vám, že Nexus 4 nebude mít všechny funkce fotoaparátu?

Zdroj: Android Headlines.

David Mysliveček
O Autorovi - David Mysliveček

David je již od mala fanouškem nových technologií. Začátky s telefony se nesly v duchu iPhone 3G. Po představení Galaxy S3 si však našel cestu… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (15)