Menu

New Balance RuniQ jsou nové chytré hodinky s Android Wear

Minulý rok oznámila na veletrhu CES firma New Balance, že do konce roku 2016 vydají chytré hodinky s Android Wear. To sice nestihli, ale pouze o pár měsíců. Na letošním veletrhu jsme se dozvěděli vše potřebné o New Balance RuniQ, které se zaměřují na běžce.

New Balance RuniQ se zaměřují hlavně na běhání

Minulý rok jsme se oznámilo, že hodinky RuniQ budou postavené kolem tří věcí – GPS, Intel procesu a propojeni se službou Strava. Nyní už víme konkrétnější detaily. GPS čip je propojen se snímačem tepové frekvence, dohromady můžou fungovat nepřetržitě až 5 hodin na jedno nabití. Procesorem uvnitř hodinek je Intel Atom Z34XX. Na samotných hodinkách pak najdeme tlačítka pro rychlé počítání kola a také na zapnutí/vypnutí módu pro běhání.

Dále pak mají hodinky 512 MB RAM, 4GB úložného prostoru, na které půjde uložit například hudba z Google Play Music, a to bez potřeby telefonu. Hodinky jsou také vodotěsné, a to proti stříkající vodě, potápět se v nich ale nepůjde. Baterie vydrží 24 hodin, což je určitě škoda. Displej je AMOLED a samozřejmě v těchto chytrých hodinkách nechybí ani akcelerometr nebo gyroskop.

Ve světě budou hodinky RuniQ dostupně od 1. února za cenu 299 dolarů, což je v přepočtu 7 600 Kč. Dostupné budou v jedné barvě a velikosti. Kdy se dostanou do České republiky, zatím není jasné.

Pořídili byste si chytré hodinky pouze na běhání?

Zdroj: androidpolice.com

 

Komentáře

DeathValley

8.1.2017 21:02

Dalsi vysmech. Jednoucelove hodinky za 300 dolaru s vydrzi jeden den… Nekoupil bych ani nahodou.

Martin P.

9.1.2017 8:27

to DeathValley 8.1.2017 21:02:… ….pokud hodinky podporují platfomu Android Wear nejsou jednoúčelové po stránce SW. Klidně na ně můžete nahrát klienta Pokemon GO , messengery, kalendáře atd… …v tomhle jou univerzální. I cena na značkový doplněk pro sportovce je velice nízká.

to že by jste chěl asi něco jiného je věc jiná.

Ali27

z aplikace
9.1.2017 8:33

Až jednou vydrží alespoň týden, budu o nich uvažovat.

Zap

Zap46 0

9.1.2017 9:30

@Martin P. – toto je tak pre sportovca co si ide zabehnut 5km v nedelu. pokial by to bola vydrz 24hod pri aktivnom GPS trackovani, tak to by bola ina kava.

Libb

Libb 39

9.1.2017 14:20

Martin P.: vzhledem k paměti, displeji a baterii jsou spíše nulaúčelové :(

DeathValley

9.1.2017 18:56

To Martin P: Otazka autora clanku byla “Pořídili byste si chytré hodinky pouze na běhání?” Moje odpoved byla, ze za 300 dolaru jednoucelove hodinky ne. Ano, na AW se da nahrat ledacos, ale to se nebavime o multifunkcnich sportovnich hodinkach, ale o “prodlouzene” ruce mobilu. Takze moje odpoved je ne. Beh neni jedine, co delam, sportovni multifunkce vede, “smart” funkce jsou v pozadi. A Garmin fenix3HR splnuje, co od multifunkcnich sportovnich “smart” hodinek ocekavam a pro je mam. Sice za vic penez, v tomto pripade to je jednoznacne “value for money”.

Martin P.

10.1.2017 10:33

Zap46 9.1.2017 9:30:… Vzhledem k tomu kolik firma bude mít zákazníků které opravdu využívání něco takového v outdoor tak to opravdu vyhovuje.
Sporttrekrů s podobnou výdrží a mnohem menší funkčností se prodájí kvanta. “borců” kteří by chtěli stím běžet třeba Arrowhead bude možná maximálně i jeden a to firmu neuživí.

Lowendového vybavení se na běhání prodá v marketech jako Lidl, Decatlon a podobné převládá.

RSS (komentáře k článku)