New Balance RuniQ jsou nové chytré hodinky s Android Wear

New Balance Runiq

Minulý rok oznámila na veletrhu CES firma New Balance, že do konce roku 2016 vydají chytré hodinky s Android Wear. To sice nestihli, ale pouze o pár měsíců. Na letošním veletrhu jsme se dozvěděli vše potřebné o New Balance RuniQ, které se zaměřují na běžce.

New Balance RuniQ se zaměřují hlavně na běhání

Minulý rok jsme se oznámilo, že hodinky RuniQ budou postavené kolem tří věcí – GPS, Intel procesu a propojeni se službou Strava. Nyní už víme konkrétnější detaily. GPS čip je propojen se snímačem tepové frekvence, dohromady můžou fungovat nepřetržitě až 5 hodin na jedno nabití. Procesorem uvnitř hodinek je Intel Atom Z34XX. Na samotných hodinkách pak najdeme tlačítka pro rychlé počítání kola a také na zapnutí/vypnutí módu pro běhání.

https://www.youtube.com/watch?v=2fb2dTJNdfs

Dále pak mají hodinky 512 MB RAM, 4GB úložného prostoru, na které půjde uložit například hudba z Google Play Music, a to bez potřeby telefonu. Hodinky jsou také vodotěsné, a to proti stříkající vodě, potápět se v nich ale nepůjde. Baterie vydrží 24 hodin, což je určitě škoda. Displej je AMOLED a samozřejmě v těchto chytrých hodinkách nechybí ani akcelerometr nebo gyroskop.

Ve světě budou hodinky RuniQ dostupně od 1. února za cenu 299 dolarů, což je v přepočtu 7 600 Kč. Dostupné budou v jedné barvě a velikosti. Kdy se dostanou do České republiky, zatím není jasné.

Pořídili byste si chytré hodinky pouze na běhání?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)