Nejstahovanější “socmedia” aplikace dneška? Facebook i WhatsApp padly

TikTok nejstahovanější aplikace

Na špici žebříčku s celosvětově nejstahovanějšími aplikacemi pro chatování a přístup k sociálním sítím dochází ke střídání. Podle výzkumu analytické agentury Nikkei jej v uplynulém roce ovládl čínský TikTok. Extrémně populární i kontroverzní platforma pro sdílení krátkých videí vystřídala v čele Facebook a jeho chatovací nástroj WhatsApp. Stalo se tak poprvé od roku 2018, kdy je tento žebříček sestavován. I když seřazuje pouze aplikace pro sociální sítě a chatování, úplnou špičku můžeme považovat za lídry mezi všemi mobilními nástroji.

TikTok podle expertů využil nejen zajímavý formát, ale těžil také z období pandemie, kdy se lidé chtěli vyloženě bavit na internetu. Na této sociální síti často nacházejí tvorbu oblíbených umělců, kteří nemohou vystupovat běžně naživo.

Aplikace globálně vydaná v roce 2017 je nejen extrémně oblíbená u uživatelů, ale také ostře sledovaná a kritizovaná bezpečnostními složkami několika států. A to hlavně kvůli obavám ze zneužití uživatelských dat. Velmi hlasitě proti TikToku vystupují USA, nicméně i tam je nejstahovanější “socmedia” aplikací vůbec.

Které aplikace z žebříčku používáte?

Zdroj: Nikkei

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)