Mozilla nabízí novou službu: Upozorní vás na krádež osobních údajů včetně hesel

firefox-monitor-hesla

Pokud se na internetu pohybujete často, je velká šance, že u některé webové stránky, na kterou chodíte, mohlo dojít k úniku informací. V minulosti se to stalo mnohokrát a bohužel se to bude stávat i nadále. Únik dat je problém hlavně pro uživatele, kteří používají stejné hesla na více účtech a službách. Nejlepší prevencí je tak využívat správce hesel a generovat si pro každou službu nové heslo. Mozilla nyní vydala zajímavou službu s názvem Firefox Monitor, která vás upozorní na to, jestli váš účet včetně hesla nebo osobních informací nebyl zcizen při úniku dat.

Firefox Monitor odhalí uniklá hesla k vašemu účtu

Společnost Mozilla je nejvíce známá samozřejmě svým prohlížečem Firefox. V poslední době však tvoří i jiné projekty. Novinka s názvem Monitor je jedna z nich. Mozilla začala spolupracovat se stránkou “Have I Been Pwned”. Pokud jste o ni někdy slyšeli, tak už je vám zcela jasné, co Firefox Monitor dělá.  Za Have i Been Pwned stojí známý bezpečnostní expert Troy Hunt, pokud se na veřejnost dostanou data z úniků, tak si přes ni můžete zkontrolovat, jestli se mezi uniklými údaji nachází i ty vaše.

Díky partnerství se společností Mozilla se tak tento nástroj dostane k většímu počtu uživatelů. Na stránce služby Monitor zadáte email, který bude následně zkontrolován, jestli se nenachází v v datech nějakého veřejného úniku. Email si můžete také zaregistrovat a v případě, že se váš účet stane obětí úniku dat, tak vás Firefox ihned upozorní. Na závěr dodáme ještě to, že Firefox Monitor vás neochrání, ale pouze informuje. Řekne vám, kdy únik dat proběhl, jaký typ dat byl ukraden a z jaké společnosti či webu byla data ukradena. Pokud byly vaše osobní informace ukradeny, doporučujeme okamžitě změnit heslo. A to i na těch webech a službách, kde používáte stejnou kombinaci emailu a hesla.

Introducing Firefox Monitor

Introducing Firefox Monitor

Firefox Fast & Private Browser
Firefox Fast & Private Browser

Vyzkoušeli jste Firefox Monitor? Bylo vám v minulosti ukradeno heslo?

Zdroj: xda-developers.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)