Mapy Google přicházejí s režimem “jen přes Wi-Fi”

mapy_google_wifi_only_ico

Mapy Google přicházejí s dalšími zajímavými novinkami: režimem fungování jen přes Wi-Fi (tj. bez mobilních dat) a oznámením zpoždění prostředků hromadné dopravy. Funkce jsou zatím dostupné jen některým uživatelům.

O chystaných funkcích v Mapách Google, konkrétně upozornění na zpoždění prostředku hromadné dopravy a možnosti omezit používání dat pouze při připojení přes Wi-Fi, se již nějakou dobu ví. První zmínky se objevily již na přelomu června a července. Aktuálně jsou zpřístupňovány po etapách, tudíž ještě nejsou dostupné všem.

Režim bez mobilních dat

Dostupnost režimu bez mobilních dat, tedy pouze přes Wi-Fi, zjistíte snadno – stačí se podívat do nastavení aplikace Mapy Google. Pokud máte na druhém řádku přepínač Jen přes Wi-Fi (Wi-Fi only), pak je tato funkce aktivovaná. V opačném případě, tedy jestliže na druhém místě máte položku Offline oblasti, pak se na vás, stejně jako na náš redakční telefon Sony Xperia Z3 s testovacím Androidem N ještě nedostalo ani, když jsme beta testeři.

Při prvním použití režimu pouze přes Wi-Fi se zobrazí upozornění, že Mapy Google mohou i nadále během provozu přenášet malé množství dat. Pokud je režim aktivní, zobrazuje se v horní části obrazovky panel s upozorněním.

Oznámení zpoždění hromadné dopravy

Ty, kteří pravidelně cestují autobusem nebo vlakem, jistě osloví funkce oznámení v případě zpoždění prostředku hromadné dopravy. Na obrázcích níže můžete vidět uvítací zprávu a obrazovku nastavená s možností zapnutí upozornění.

Redaktoři serveru Android Police funkci testovali a dostali chybovou hlášku, že se požadavek nepodařilo zpracovat. Po dalším spuštění aplikace toto nastavení zmizelo a už se neobjevilo. Mohlo se jednat o problém u jednoho konkrétního uživatele, nebo je možné, že tato funkce ještě není či dokonce neměla být ještě spuštěna.

S ohledem na tristní stav informací o veřejné dopravě na našem území ovšem nečekáme, že bychom se této funkce v Česku dočkali.

Kdy ochutnáte novinky v aplikaci Mapy Google?

Je zřejmé, že zpřístupnění nových funkcí probíhá na straně serveru, takže až vám je Google povolí na jednom zařízení, budete je mít dostupné na všech se stejným účtem. K tomu, aby novinky fungovaly, ale potřebujete Mapy Google ve verzi alespoň 9.32.

Pokud je nemáte, můžete si stáhnout z alternativního zdroje APKMirror verzi 9.32.1. V takovém případě je ale nutné v systémovém nastavení povolit instalaci aplikací z neznámých zdrojů. Soubor je podepsán Googlem a aktualizuje stávající verzi aplikace. Kryptografický podpis zaručuje, že soubor je bezpečný pro instalaci a nebylo s ním žádným způsobem manipulováno.

Google Maps
Google Maps

Zdroj: androidpolice.com.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)