Mapy Google dostávají velmi praktický widget. Vyzkoušíte?

Mapy Google nový widget dopravní situace

Společnost Google na svém blogu před několika hodinami publikovala příspěvek, který vychvaluje schopnosti widgetů. Ačkoli se zdálo, že je poslední roky hodně zanedbává, v systémech Android 12 a Android 13 opět získávají na pozornosti uživatelů i vývojářů. Samotný Google pak postupně upravuje či přidává widgety ke svým aplikacím. Jedním z posledních, které nyní firma ukázala, je šikovný dynamický zástupce pro Mapy Google.

Google Maps
Google Maps

Oblíbená navigační a mapová aplikace doposud nabízí pouze několik klasických zástupců (ikon) o velikosti 1×1 a jediný widget, který nabízí například vyhledávání nebo zadávání oblíbených míst. Nedávno představená novinka nabídne aktualizované dopravní informace z dané oblasti. Největší výhoda tohoto widgetu bude pak bude spočívat v zobrazování průjezdnosti ulic v okolí bez toho, aby musel uživatel otevírat samotnou aplikaci.

Mapy Google nový widget dopravní situace ukázkaPo klepnutí se spustí animace...

Nový widget pro Mapy, jehož předností bude také možnost zoomování zobrazené mapové oblasti, vyrazí do Android telefonů v následujících týdnech. Cílové země zmíněny nebyly, takže snad půjde o plošné zavedení.

Jak často hledáte dopravní info ještě před cestou?

Zdroj: apolice

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)