Mapy Google mění vzhled a přidávají oblasti zájmu

mapy_google_vzhled_ico

Mapy Google dostávají zásadní aktualizaci, která se promítne nejen v mobilní aplikaci, ale též ve webové/desktopové verzi. Asi nejzásadnější je změna vzhledu samotných mapových podkladů, které by měly působit čistším dojmem. Další novinkou pak jsou “oblasti zájmu.”

Skutečný svět se mění každou vteřinu a Mapy Google se pochopitelně musí měnit s ním. Nejčastěji se změny map odehrávají v zákulisí ve formě uzavírek silnic a zadávání nových podniků. Tentokrát je ale nachystána řada vizuálních změn a vylepšení, které určitě nebudete moci přehlédnout.

Mapy Google s čistším vzhledem

V příspěvku na oficiálním blogu Google uvádí: “Svět je plný informací, což znamená, že zvýraznění potřebné informace na mapě, aniž by došlo k informačnímu přehlcení, je nutné vyvážit. Jako součást této aktualizace jsme odstranili prvky, které nejsou nezbytně nutné (například obrysy cest).”

Mapy Google s čistším vzhledem Mapy Google s čistším vzhledem

Google je přesvědčen, že: “Výsledkem je čistší vzhled, který zlepšuje viditelnost užitečných informací, jako je provoz a doprava. Dále jsme zlepšili typografii názvů ulic, bodů zájmu, zastávek hromadné dopravy a dalších prvků, aby byly lépe rozeznatelné od jiných věcí na mapě. To by mělo přispět ke snazší orientaci s menším počtem rozptylujících prvků.”

Změny na srovnávacích obrázcích výše jsou evidentní. Mapy jako takové působí podstatně vybledlejším dojmem, na druhé straně však jsou vidět textové popisky. Je otázkou, nakolik tato změna bude vyhovovat uživatelům a jak budou vybledlé mapy působit na displejích mobilních zařízení.

Google Maps: find hot spots in your city

Google Maps: find hot spots in your city

Oblasti zájmu

Další novinku zaznamenáte v podobě oranžových ploch. Ty představují velkou koncentraci bodů zájmu, jako jsou restaurace, bary a obchody. Chcete-li najít “oblast zájmu,” stačí otevřít aplikaci Mapy Google a rozhlédnout se po okolí. Když najdete plochy vyznačené oranžovou barvou, můžete se po zvětšení podívat podrobnosti o každém místě a podniku. Dalším klepnutím pak zobrazíte více informací.

Oblastí zájmu jsou určovány algoritmem, který umožňuje upozornit na místa s nejvyšší koncentrací restaurací, barů a obchodů. V hustě osídlených lokalitách, jako je třeba New York, vstupuje do výběru nejaktivnějších oblastí i lidský faktor.

Důvtipnější a vyváženější barvy

Aktualizace obnáší také změny v používaných barvách. Díky nim by uživatelé měli rychleji identifikovat umělé a přírodní prvky. Snadnější by mělo být nalezení důležitých míst, jako jsou školy, parky, nemocnice a další. Co jednotlivé barvy v mapách zastupují, zobrazuje následující obrázek.

Co zastupují jednotlivé barvy v mapách? Co zastupují jednotlivé barvy v mapách?

Aktualizace aplikace pro Android, iOS a webové verze je uvolňována postupně, takže je možné, že si na nový vzhled budete muset ještě nějakou chvilku počkat.

Celkově se dá říci, že nové Mapy Google dávají nižší kontrast na komunikace, ale ukazují více malých detailů. Zda je to spíše ku prospěchu, nebo naopak ke škodě, necháváme na vás. Napište nám své názory do diskuze pod článkem!

Google Maps
Google Maps

Zdroje: androidcentral.com, maps.googleblog.com, androidpolice.com.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)