Černá díra uprostřed oceánu? Mapy Google pobavily internet

Mapy Google Maps černá díra ostrov Vostok

Jak už se několikrát potvrdilo, při procházení vizuálního obsahu v aplikacích jako jsou Mapy Google nebo Street View se mohou zvídavé oči setkat s nejednou podivností. Před několika týdny se do centra zájmu nemalého množství uživatelů sociální sítě Reddit dostal úkaz, který jeden z nich objevil “uprostřed” Tichého oceánu. I při maximálním přiblížení se velmi tmavý objekt se světlejšími okraji jevil jako jakási “černá díra”, která pohlcuje okolní vodu. Případně výsledek aktivity nějakého podvodního vulkánu.

Mapy Google černá díra ostrov Vostok

Nakonec ale bylo vysvětlení velmi prosté. Jak se ukázalo, jde z geografického hlediska vlastně o celkem obyčejný ostrov, který má vegetaci a pláže. Jmenuje se Vostok, patří ke Karibati a nachází se asi čtyři tisíce kilometrů východně od Austrálie. Zabírá plochu asi 24 hektarů a objevil jej v roce 1820 Fabian Gottlieb von Bellingshausen, který mu dal jméno po své lodi.

Google Maps
Google Maps

Zvláštní podobu ostrova na satelitních fotkách způsobuje velmi hustý a tmavý les, který po snímkování působí jako téměř černá barva či “prázdno”.

Jakou zvláštnost jste na satelitních snímcích našli vy?

Zdroj: BBC

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)