TOPlist

Nová funkce Google Map: Objevte bezbarierové podniky v Česku!

mapy google bezbariérový přístup
  • Google Mapy umožňují podnikům zadat informaci, že mají bezbariérový přístup
  • Nyní se začala zobrazovat jako ikona u názvu
  • Funkce je dostupná už i v Česku

Nemusíte být nutně na vozíku, stačí, když jste maminka s kočárkem. Máte někam naplánovanou cestu a narazíte na schody. Někdy je to jen drobná komplikace, ale může to být i hodně velká nepříjemnost. Google Mapy nově začaly zobrazovat ikonu u podniků a míst, které jsou bezbariérové.

Pokud se u nějakého podniku tato ikona zobrazí, neměl by být problém se do něj dostat, i pokud máte ztíženou mobilitu. Ikona je zobrazuje na základě informací, které o sobě podnik sám poskytuje. Je tedy teoreticky možné, že informace nebude pravdivá, například v době stavebních úprava pod., ale dokonalou aktuálnost informací obecně zaručit nejde nikdy.

 

V každém případě se jedné o krok, který zjednoduší plánování. Buď si vyberete jiný podnik, je-li to možné nebo si aspoň zajistíte asistenci. Informace o novince se původně objevila na síti X, informoval o ní uživatel @Anuj_Thaker03.

Funkce byla spuštěna v Mapách Google nejprve pro USA a Kanadu, ale krátce poté se začala ikona zobrazovat i v Česku.

Google Maps
Google Maps

Oceníte informaci, jestli má nějaké místo bezbariérový přístup?

Zdroj: X

Libor Foltýnek
O Autorovi - Libor Foltýnek

Libor Foltýnek je redaktor s rozsáhlými zkušenostmi v oblasti technologií a fotografie. Jeho práce je charakterizována důkladným výzkumem, poutavým vyprávěním a praktickými radami, které zpřístupňují… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)