Morava aktualizována. Mapy.cz doplnily další letecké snímky

Mapy.cz aktualizovaní letecké snímky Morava Slezsko ortofoto 2022

Populární Mapy.cz mají na webu i v mobilní aplikaci dostupné nové letecké snímky velké části území ČR. Aktualizované ortofoto zachycuje celou východní třetinu naší země, takže je na něm téměř kompletní Morava a Slezsko. Snímky doplňují dříve pořízené podklady z loňského roku, které rovněž pořídila společnost TopGis. Jsou na nich vidět nedávné proměny krajiny způsobené lidskou rukou i přírodou.

Mapy.cz navigation & off maps
Mapy.cz navigation & off maps

Uživatelé aplikace Mapy.cz uvidí jak na webu, tak prostřednictvím mobilního zařízení kvalitní fotografie v rozlišení 12,5 centimetru na jeden pixel. Aktualizované území tvoří plochu 22 853 km², což vyústilo v digitální plochu o rozlišení 1 469 GPx. Z hlediska datové kapacity se celkově jedná o 1,2 terabajtů.

Společnost TopGis zpracovala pro Mapy.cz pro letošní rok celkem 73 438 plátů, přičemž každý z nich má rozměr 5000 x 4000 pixelů. Nejnovější snímky zaznamenávají nejen výrazné změny v krajině vyvolané přírodními živly způsobené například ničivým řáděním tornáda na jižní Moravě, ale i člověkem. Jedná se například o dopravní stavby, městské parky a zástavby, biopásy, lesy, rybníky nebo vodní nádrže.

Jak často prohlížíte letecké snímky v mapách?

Zdroj: Mapy.cz

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)