TOPlist

Lollipop roste – zdvojnásobil své zastoupení napříč zařízeními s Androidem

android lollipop (2)

Android 5.0 Lollipop zažíval poměrně těžký a pomalý start. Pomalý příchod aktualizací a zařízení s již předistalovaným Lollipopem způsobovala například velká spousta novinek, kterou tento systém oproti svému předchůdci v podobě Androidu 4.4 Kitkat obsahoval a která výrobcům do jisté míry komplikovala nasazení jejich vlastních grafických rozhraní. Svou vinu na pomalém šíření Androidu 5.0 Lollipop měla také řada chyb, kterou tento nový systém obsahoval. Ty byly také důvodem, proč se někteří uživatelé, zpravidla zařízení řady Nexus, rozhodli své telefony či tablety na nejnovější verzi systému Android neaktualizovat.

Android Lollipop

Nyní se však situace pro Android 5.x Lollipop, zdá se, lepší – ten se nově může pochlubit 9,7% zastoupením napříč všemi zařízeními s Androidem. Podíl, činící necelých 10 %, na jednu stranu také nepředstavuje nijak oslnivé číslo, na stranu druhou se jedná o téměř dvojnásobek oproti předešlému měsíci (5,4 %), což představuje poměrně významný nárůst. Na zmíněném podílu Androidu Lollipop se 9 % podílel Android ve verzi 5.0 a 0,7 % přispěl dosud nejnovější Android 5.1, který se však aktuálně oficiálně nalézá pouze na některých zařízeních řady Nexus. Největší zastoupení má stále Android 4.4 KitKat, který nalezneme na 39,8 % zařízení, oproti minulému měsíci si tak pohoršil o 1,6 %. U zastoupení zbylých verzí systému Android došlo jen k zanedbatelným změnám.

Na jaké verzi systému Android běží právě váš telefon či tablet?

 

Zdroj: developer.android.com

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (23)