Leef Bridge – duální flashdisk do telefonu i počítače

leef_bridge_ico

Mnozí výrobci mobilních telefonů neumožňují rozšířit interní úložiště svých zařízení pomocí paměťových karet. Existují různé pohnutky k takovému rozhodnutí – ať už jde o důvody technické, ideologické a často i marketingové – pokud nelze rozšířit interní paměť, pak si uživatel spíše koupí dražší variantu zařízení s vyšší kapacitou úložiště. Přesto ale existuje alternativa (byť ne právě nejelegantnější) v podobě externího paměťového média, jehož připojení přes microUSB port podporují téměř všechny moderní telefony. Ke zprovoznění je, kromě flashdisku, potřeba ještě speciální adaptér respektive kabel USB-OTG (“USB on the go”) s konektory microUSB v provedení “samec” na jednom a USB “samice” na druhém konci.

Jestliže používáte flashdisk v telefonu i v počítači, možná by vás mohla zaujmout novinka společnosti Leef Technology: flashka Bridge, která využívá právě možnosti připojit k zařízení s Androidem skrze microUSB port další zařízení. Zjednodušuje použití tím, že na jedné straně najdete klasický USB konektor pro zapojení do počítače či notebooku, zatímco na straně druhé je microUSB, skrze které flashku zapojíte do tabletu nebo telefonu. Místo kabelu a paměťového média tak vystačíte pouze s flashkou. Kromě dalších výhod tak například nehrozí, že kabel někde ztratíte nebo zapomenete.

Leef Bridge je po technické stránce kromě konektorů standardní přenosné médium, které je k dispozici ve dvou verzích: s kapacitou 16 GB a 32 GB. Menší je pochopitelně levnější – stojí 17,99 dolarů (asi 350 korun), větší přijde na 28,99 dolarů (cca 570 Kč). Brzy by prý měla být v prodeji také 64GB varianta, jejíž cena ale nebyla uvedena.

Je tu jeden malý háček: Leef Bridge je v současnosti kompatibilní pouze se zařízeními s operačním systémem Android Jelly Bean OS 4.1 nebo novějším a microUSB On-The-Go konektorem. Seznam potenciálně kompatibilních zařízení zahrnuje celou řadu telefonů značek Samsung, HTC, Motorola a LG, stejně jako tabletů Samsung, Lenovo a Asus.

Flashdisk Leef Bridge zapojený do notebooku Flashdisk Leef Bridge zapojený do notebooku

Flashdisk Leef Bridge zapojený do telefonu Flashdisk Leef Bridge zapojený do telefonu

Leef Bridge je rozhodně zajímavý produkt, který zaujme všechny uživatele, kteří potřebují přenášet data mezi telefonem a počítačem, aniž by se museli zabývat USB-OTG kabelem. Na druhou stranu je ale v rámci objektivity nutné poznamenat, že v případě zakoupení kabelu můžete k telefonu nebo tabletu připojit prakticky jakýkoli “kolíček”.

Flashdisk Leef Bridge zapojený do telefonu Flashdisk Leef Bridge zapojený do telefonu

Technické parametry Leef Bridge

  • Kapacita: 16 GB / 32 GB.
  • USB: 2.0
  • Barva: černá
  • Rozměry: 24 x 56,2 x 9,2 mm
  • Provozní teplota: 0 ° C – 70 ° C
  • Skladovací teplota -25 ° C – 85 ° C
  • Požadavky na systém: Podporuje Windows 8, Windows 7, Windows XP (SP3), Windows Vista (SP1, SP2), Windows 2000 , Linux s kernelem 2.6 nebo novějším, Apple Mac OS X nebo novější.
  • Záruka: 10 let
  • Země původu: Vyrobeno v Číně

Zdroje: YouHTC, Leef Technology, e-shop Leef a Android Central.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)