Menu

Lapse It (aplikace pro časosběrná videa) slaví rok a zlevňuje

Jistě si pamatujete, že Google při oznámení Galaxy Nexusu představil jako jednu z novinek možnost pořizování časosběrného videa (time-lapse video). Ve zkratce jde o to, že namíříte objektiv fotoaparátu na zvolený objekt a přístroj v nastavených intervalech pořizuje snímky, které v konečném výsledku spojí do videa. Časosběrné video ale není jen výsadou posledního Nexusu – vyzkoušet ho můžete prakticky na jakémkoli telefonu s Androidem 1.6 a vyšším. Stačí si nainstalovat aplikaci Lapse It od Interactive Universe.

Aplikace umožňuje vytvářet časosběrná videa snadno a rychle – dovoluje vložit zvukové stopy, nastavit snímkovací frekvenci, použít režim “stop motion”, nechybí základní funkce pro střih, otočení časové osy a má mnoho dalších kvalitních funkcí. Pro někoho, kdo chce zachytit například tok událostí, je to opravdu perfektní program.

Interactive Universe nyní slaví výročí jednoho roku od uvolnění první verze a v rámci oslav vydali poměrně velkou a důležitou aktualizaci. Ta přináší:

  • plnou podporu Androidu 4.1 Jelly Bean,
  • zachytávání obrazu v intervalu kratším než jedna sekunda,
  • podporu blesku,
  • vylepšený design uživatelského rozhraní,
  • lepší podporu 1080p,
  • opravy všech chyb nalezených v předchozích verzích.

Podpora Androidu 4.1 Jelly Bean je klíčem k úspěchu a je jasné, že by se o ni co nejdříve měli postarat autoři všech aplikací. Kromě nových funkcí Interactive Universe poskytlo 50% slevu verze Pro z již tak poměrně laciných 1,99 na 0,99 amerických dolarů (cca 19,68 Kč). Samozřejmě můžete i nyní vyzkoušet některé funkce zdarma, plnou funkcionalitu nabídne ale až verze Pro. Lapse It můžete stáhnout přes odkazy uvedené níže. Zdroje bohužel neuvádějí, jak dlouho akční sleva potrvá.

Podívejte se na ilustrační video, zachycené pomocí aplikace Lapse It na telefonu Motorola Droid Bionic – zde je konkrétně 18 minut videa zachyceno do 30 sekund při 8 snímcích za sekundu.

Podívejte se, jak snadné je vytvořit video s Lapse It.

Lapse It • Časosběrná Videa
Interactive Universe
Verze3.0 (24. 8. 2012)
Velikost3,6 MB
1.6+


Zdarma


19,68 Kč

Zdroj: AndroidSPIN.

 

Komentáře

E-Ryc

E-Ryc

27.8.2012 9:13

ad “Zdroje bohužel neuvádějí, jak dlouho akční sleva potrvá.”
Po startu free verze je tam napsano, ze je to na tyden.

Pascal

Pascal

27.8.2012 16:57

Clayframes mi pride lepsie.

RSS (komentáře k článku)