TOPlist

Konec zbytečného klikání. Google Mapy testují nový spodní panel

Google Mapy nový spodní panel dock

Když dojde na vyhledávání restaurací, kin nebo jiných míst, u kterých v nástroji Google Mapy objevují hodnocení a další parametry k porovnání, narazí v současné době uživatel na jedno nepříjemné omezení. Pro zmíněné porovnávání je potřeba překlikávat mezi vizitkami jednotlivých podniků, případně si je umístit do více karet v prohlížeči, což rozhodně není pohodlné ani efektivní. Naštěstí se ale evidentně blíží elegantní řešení. Google Mapy ve své verzi pro web testují nový spodní panel s funkcí „dock“.

Někteří uživatelé, kteří patří do úzké testovací skupiny, objevili, že jim novinka umožňuje jednotlivé karty s informacemi o lokálních místech umístit do spodní části obrazovky vedle sebe. Jednoduchým klikáním na tato nově vytvořená políčka je pak možné porovnávat služby, hodnocení či ceny a nemuset přitom znovu načítat stávající vyhledávácí menu vlevo.

Google Mapy nový spodní panel dock ukázka animace

Nový spodní panel by měl podle všeho udržovat tyto položky jen krátkodobě, což ale v pohodě stačí. Funkce se zatím objevila jen ve webové verzi Google Maps, ale je klidně možné, že v podobném vzhledu dorazí i do mobilní aplikace.

Jak se vám vyhledává a porovnává v Google Mapách?

Zdroj: apolice

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)