TOPlist

Vychází Kodi 20.0. Mezi novinkami jsou i kvalitnější streamy

Kodi 20.0 update aktualizace novinky

Autoři multimediálního softwarového centra Kodi, které je populární u fanoušků alternativní správy filmů, seriálů, fotek a dalšího zábavného obsahu, vypustili do světa novou verzi 20.0. Po generačním updatu disponuje služba několika novými funkcemi a pár těch starších bylo vylepšeno. Přikládáme seznam těch nejdůležitějších změn.

Vychází nové Kodi 20.0 „Nexus“

Kromě níže uvedených změn vývojáři zapracovali rovněž na stabilitě, výkonu a bezpečnosti systému. Aktualizace na novou verzi již vyrazila k uživatelům a je také manuálně ke stažení na obvyklém místě.

Více instancí doplňků současně – Například uživatelé doplňku TVHeadend nyní mohou spustit více instancí doplňku a připojit se k více back-end serverům TVHeadend, přičemž pro každou instanci doplňku zůstávají zachována jednotlivá nastavení, jako jsou skupiny kanálů a skryté kanály. Váš oblíbený binární doplněk tuto možnost zatím nemusí podporovat, ale autoři doufají, že ji vývojáři doplňků brzy zavedou do svých projektů.

Podpora videa AV1 – Několik platforem Kodi nyní umožňuje hardwarové dekódování médií AV1. Rozhraní API Inputstream bylo aktualizováno tak, aby podporovalo AV1, což umožňuje doplňkům používajícím inputstream.adaptive přehrávat datové proudy AV1.

Přepracování titulků – Formáty titulků se staly konzistentnějšími pro vývoj a údržbu a umožňují funkce, které dříve nebyly možné. Kodi nyní podporuje dynamické umisťování písem, změnu barev okrajů a pozadí, umisťování titulků, vylepšenou podporu více jazyků a další funkce.

Podpora her (libretro) Savestate – Projekt GSOC 2020 se dočkal několika úprav. Nová funkce umožňuje kdykoli uložit stav hry, i když hry samy o sobě neposkytují nativní funkce savestate.

Podpora HDR v systému Windows – HDR není k dispozici ve verzích pro jiné platformy než Desktop, tj. ve verzích pro obchod UWP (Xbox). Díky vylepšením umožňujícím přesnější mapování tónů ACES Filmic a HABLE vypadá i video SDR lépe a tyto možnosti jsou implementovány jak pro verzi UWP, tak pro desktopovou verzi Kodi.

Podpora NFSv4 -Kodi dříve podporovalo pouze NFSv3. S tím jsou spojeny určité výhrady (pro zdroj musíte explicitně vybrat buď NFSv4, nebo NFSv3).

Konzistence kontextové nabídky – Vylepšení práce s kontextovou nabídkou po kliknutí pravým tlačítkem myši/dlouhém stisknutí. Díky tomu je funkce kontextové nabídky mnohem konzistentnější v různých oknech a bylo možné přidat některé nové možnosti, jako je přehrávání alb přímo z widgetů, obnovení seriálu atd.

Jak dlouho používáte Kodi?

Zdroj: KODI

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)